Sierpniowe nabożeństwo fatimskie A. D. 2015

Sierpniowemu Nabożeństwu Fatimskiemu w naszej parafii przewodniczył ks. Mariusz Boguszewski. Jest on redaktorem Niedzieli Podlaskiej, a obecnie studiuje teologię pastoralną na UKSW w Warszawie. W wygłoszonym przez niego kazaniu – w nawiązaniu do tego, co mogliśmy usłyszeć z czytanego tego dnia Słowa Bożego (Mt 18,21-19,1) – usłyszeliśmy, że przebaczenie jest tym, co wyróżnia chrześcijanina. Podkreślił również, że przebaczać 77 razy oznacza zawsze! Ksiądz Mariusz scharakteryzował również, czym jest przebaczenie – Przebaczenie to wolność – i że należy się go uczyć od Matki Bożej. Dalej kontynuował, że przebaczenie pochodzi od Boga. Ksiądz Mariusz Boguszewski poprowadził również rozważania Tajemnic Światła Różańca św. podczas procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej dokoła kosowskiej świątyni. Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował ks. Mariuszowi za przypomnienie – uczestniczącym dość licznie w nabożeństwie – znanej, bardzo ważnej prawdy, że Boże przebaczenie nie ma miary i zaprosił do uczestnictwa dzieci we wrześniowym nabożeństwie fatimskim. Niech 13 września będzie nas przynajmniej dwa razy tyle!