Sakrament Bierzmowania A. D. 2015

We środę na Mszy św. wieczornej (25.03), kiedy obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, młodzież z III klas gimnazjalnych otrzymała sakrament bierzmowania. Uroczystości przewodniczył Ordynariusz drohiczyński Ks. Bp Tadeusz Pikus. W uroczystości wzięli udział kapłani z naszej parafii i parafii sąsiednich oraz sekretarz ks. biskupa ks. Tomasz Szmurło. Młodzież do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przygotował ks. Jarosław Wojasiński.

W czasie homilii, nawiązując do słów Ewangelii o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Pannie, Ksiądz Biskup przyrównał zdarzenie, w którym Najświętsza Maryja Panna została napełniona Duchem Świętym., z sytuacją Sakramentu Bierzmowania, gdzie kandydaci do tego sakramentu otrzymają Dary Ducha Świętego. Tego dnia sakrament bierzmowania przyjęło 52 osoby. Na zakończenie Eucharystii dziękowali oni Księdzu Biskupowi za udzielenie bierzmowania i wszystkim, którzy pomogli się im przygotować do tego sakramentu.

Ksiądz proboszcz Tomasz Pełszyk dziękując za biskupią posługę w kosowskiej parafii przypomniał, że prawie przed rokiem (29.03) decyzją Ojca Świętego Franciszka ks. biskup Tadeusz Pikus, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej, został mianowany ordynariuszem drohiczyńskim. Pasterz diecezji drohiczyńskiej w końcowym słowie skierowanym do wiernych zgromadzonych w świątyni powiedział, że w pięknym kosowskim kościele jest po raz pierwszy i że każdy parafianin powinien mieć w tym „Kościele” swoje miejsce.

IMG1191
IMG1192