1.         Jutro – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego. W naszej parafii – uroczystość odpustowa. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 8.00, uroczysta suma o godz. 12.00, połączona z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną i o godz. 18.00.

Ofiary składane w tym dniu na tacę, czyli tzw. świętopietrze, przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Jest to także dzień imienin Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, ordynariusza drohiczyńskiego. Pamiętajmy, w naszych modlitwach, o Dostojnym Solenizancie.

2.         2 lipca – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

3.         3 lipca, w piątek – święto św. Tomasza, apostoła. Jest to jednocześnie dzień imienin naszego wikariusza, ks. Tomasza Łapińskiego.

4.         Również, 3 lipca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych w kaplicach.

5.         4 lipca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

6.         5 lipca - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

7.         Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na miesiąc lipiec:

-aby osoby samotne spotykały się z życzliwością społeczeństwa,

-o błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie,

-o pokój w sercach rodzin przeżywających trudności,

-o oddalenie wszelkich epidemii.