Wielki Post 2019

6 marca, w Środę Popielcową, rozpoczeliśmy okres Wielkiego Postu, czyli czas, który ma nas przygotować na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę, post i jałmużnę oraz życie sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa wielkopostne, takie jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i rekolekcje.

Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek, o godz. 16.15. Po Drodze Krzyżowej odbędzie się ucałowanie relikwii Drzewa Krzyża Świętego, w czasie którego będzie śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego i zbierana taca na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Gorzkie Żale będą śpiewane w każdą niedzielę, po sumie oraz we środy o godz. 16.40 (poczynając od środy po I niedzieli Wielkiego Postu).

Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 29 - 31 marca. Dzień wcześniej rozpoczną się rekolekcje szkolne.

Za udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i rekolekcjach można zyskać odpust zupełny.

Zachęcamy do odprawiania nabożeństw wielkopostnych w kaplicach i domach prywatnych.

Kolędowanie z Olgą Szomańską

27 stycznia w naszym parafialnym kościele po Mszy św. o godz. 12.00 mogliśmy nie tylko posłuchać pieśni kolędowych i różnych innych utworów w wykonaniu Olgi Szomańskiej, ale wspólnie z nią pośpiewać najbardziej znane i lubiane kolędy. Artystka  - znana z serialu "M jak miłość" oraz z występów z Piotrem Rubikiem - która wróciła z Panamy, podzieliła się również wrażeniami z udziału w 34. Światowych Dniach Młodzieży. Na zakończenie wspólnego kolędowania chętni mogli również nabyć płyty artystki.