Back to Top
  • Dawniej

2019

PROGRAM

REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

KOSÓW LACKI, 13 - 15 GRUDNIA 2019 r.

 

 

13 GRUDNIA, PIĄTEK

 

9.00     -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

11.00   -MSZA ŚW. (z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej)

 

15.00   -RYTELE WSZOŁKI: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

17.00   -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

18.00   -PROJEKCJA FILMU PT. „OGNIOODPORNI”

(Jest to historia kapitana straży pożarnej. Film, jak mało który, uczy, że w małżeństwie samo uczucie nie wystarcza, nad swoim związkiem trzeba ciągle pracować, szczególnie w czasie kryzysu, uczy, że trzeba walczyć o swego partnera do końca. W sposób szczególny, na film zapraszamy małżonków i tych, którzy przygotowują się do małżeństwa.)

 

14 GRUDNIA, SOBOTA

 

9.00     -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

11.00   -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

15.00   -CHRUSZCZEWKA: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

17.00   -MSZA ŚW. RORATNIA Z NAUKĄ DLA DZIECI

 

15 GRUDNIA, NIEDZIELA

 

8.00     -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

9.00     -RYTELE WSZOŁKI: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

10.00   -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

11.00   -CHRUSZCZEWKA: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

12.00   -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZECI

 

17.00   -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 

 

SAKRAMENT POJEDNANIA – PIĄTEK I SOBOTA

 

Rekolekcje prowadzi O. WIESŁAW ZIELONKA, Oblat Maryi Niepokalanej z Siedlec 

 

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Ministranckie Andrzejki

30 listopada 2019, w Kosowie Lackim odbył się Towarzyski Turniej Ministrantów w piłkę nożną o Puchar Proboszcza Parafii. W rozgrywkach wzięło udział 9 drużyn: cztery drużyny ministrantów starszych (Ciechanowiec, Kosów Lacki, Miedzna i Sadowne) i pięć drużyn ministrantów młodszych (Ciechanowiec, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki, Sokołów–Konkatedra i Rozbity Kamień). Honorowy patronat nad turniejem objął proboszcz parafii Kosów Lacki ksiądz kanonik Paweł Anusiewicz.

Rozgrywki, dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół, odbyły się na hali sportowej. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na rywalizację w duchu fair play. Na uczestników turnieju, na szkolnej stołówce, czekał gorący posiłek. Po zaciętych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców, uczestnicy otrzymali puchary, medale i pamiątkowe dyplomy.

Ministranckie Andrzejki były okazją, aby poznać nowych kolegów i kreatywnie spędzić czas, choć na krótką chwilę odrywając się od komputera i Internetu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg turnieju. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za nieocenioną pomoc przy organizacji. W sposób szczególny dziękujemy, w imieniu ministrantów, kapłanom którzy poświęcili swój czas i przywieźli swoich podopiecznych na to sportowe wydarzenie. Rywalizacja rozbudziła ambicje piłkarskie i już myślimy o kolejnych turniejach.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Adwent 2019

 Dzisiaj, rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Bezpośrednio okres ten przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia.

            Nasze przygotowanie powinno polegać na ożywieniu życia religijnego i zbliżeniu się do Boga poprzez modlitwę i praktyki sakramentalne. Sprzyjać temu powinny nabożeństwa adwentowe, takie jak „roraty” i rekolekcje.

            „Roraty” będą odprawiane w każdą środę, rano o godz. 6.45 oraz we wtorki i soboty - o godz. 17.00. W sposób szczególny, do udziału w wieczornych „roratach” zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony. Na ostatnim nabożeństwie „roratnim” zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy lampion.

            Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 13 -15 grudnia. Poprowadzi je O. Wiesław Zielonka, Oblat Maryi Niepokalanej z Siedlec.

 

            Okres Adwentu rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Jest to pierwsza część trzyletniego programu duszpasterskiego, poświęconego Najświętszemu Sakramentowi, którego mottem są słowa: „Eucharystia daje życie”.

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

6 lat istnienia naszej strony parafialnej

 

1 grudnia to taka symboliczna data powstania naszej strony parafialnej. W ciągu sześcioletniego istnienia zostało na niej zamieszczonych sporo relacji tekstowych, ale dużo więcej – relacji fotograficznych,  które dokumentowały życie naszej wspólnoty parafialnej. W galerii poniżej zamieszczam kilkanaście zdjęć kosowskiej świątyni zrobionych przeze mnie w różnych latach i w różnych porach roku, dotychczas nie publikowanych na naszej stronie parafialnej. 

 
Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Strona 1 z 7