Rekolekcje wielkopostne 2017

Od piątku do niedzieli przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne. Jest to okazja do szczerej refleksji nad własnym życiem i postępowaniem oraz do prawdziwego i pełnego nawrócenia. Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Mielnicki, dyrektor Wydziału Katechezy i Nauki Katolickiej. Taca z niedzieli będzie przeznaczona do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty. Dzieci i młodzież mają swoje spotkania rekolekcyjne w szkołach już w poniedziałek i wtorekZapraszamy ich wszystkich również do gorliwego włączenia się w rekolekcje parafialne (w piątek szczególnie na Mszy św. o godz. 10.45, a w niedzielę o godz. 12.00). W piątek wszyscy weźmy czynny udział w Drodze krzyżowej o 16.15. Zapraszamy osoby starsze i chore oraz członków wspólnot maryjnych i Kółek Różańcowych na spotkanie w sobotę o godz. 11.30. Zachęcamy też do wysłuchania nauki stanowej dla małżonków i rodziców w sobotę po Mszy św. wieczornej. Spowiedź w piątek i sobotę rozpoczyna się na pół godziny przed Mszą św. Skorzystajmy z okazji do oczyszczenia duszy, gdy będzie więcej księży. W niedzielę o spowiedź będzie bardzo trudno (nie mamy możliwości zaproszenia spowiedników). Otwórzmy się na dar Słowa Bożego! Odprawienie rekolekcji jest okazją do zyskania odpustu zupełnego. Prosimy o zapoznanie się z godzinami nabożeństw: w piątek – 9.00, 10.45 i 17.00, w Rytelach-Wszołkach o 15.00; w sobotę – 9.30, 11.30 i 17.00, w Chruszczewce o 15.30; w niedzielę – w porządku niedzielnym.

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE

Kosów Lacki, 24 - 26 marca 2017 roku

Piątek (24 marca)

           8.30 - Spowiedź

   Modlitwa za Zmarłych (wypominki)

           9.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym

         10.30 - Spowiedź

         10.45 - Msza św. dla dzieci i młodzieży

         15.00 - Spowiedź i Msza św. w kaplicy w Rytelach Wszołkach

         16.30 - Spowiedź

         16.15 – Droga krzyżowa

         17.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym

Sobota (25 marca) - uroczystość Zwiastowania Pańskiego

           9.00 - Spowiedź

           9.30 - Msza św. z kazaniem ogólnym

         11.00 - Spowiedź

         11.30 - Msza św. dla osób starszych, chorych, cierpiących,

   wspólnot maryjnych i Kółek Różańcowych

         15.30 - Spowiedź i Msza św. w kaplicy w Chruszczewce

         16.30 - Spowiedź

         17.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym

                      Po Mszy św. - nauka stanowa dla małżonków i rodziców

Niedziela (26 marca) – IV Niedziela Wielkiego Postu

                   8.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

           9.00 – Msza św. w Rytelach-Wszołkach

         10.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

   Gorzkie żale

         11.00 – Msza św. w Chruszczewce

         12.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

         18.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym

                      Zakończenie rekolekcji

+ + + + +

Spowiedź tylko w piątek i sobotę – na wszystkich Mszach św. (początek – ok. pół godziny przed Eucharystią)

+ + + + +

„O Krwi najdroższa, o Krwi odkupienia,

Napoju życia z niebios dla nas dany!

O zdroju łaski, o ceno zbawienia,

Ty grzechowe leczysz rany.

 

Tyś w Jezusowym kielichu zamknięta,

abyś nas wszystkich życiem napawała,

abyś dla świata, Krwi Boska prześwięta,

Miłosierdzie wybłagała!

 

O Krwi najdroższa, przez Serce przeczyste,

gdzie Twoje źródło miałaś na tej ziemi,

cześć Tobie niesiem, dzięki wiekuiste,

z Aniołami, ze świętymi.”

 

 

 

(pieśń wielkopostna)