1.         20 lipca, w poniedziałek, przypada 1. rocznica ingresu do katedry Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Arcypasterzu.

2.         22 lipca, we środę – święto św. Marii Magdaleny.

3.         23 lipca, we czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

4.         24 lipca, w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

5.         25 lipca, w sobotę – święto św. Jakuba Apostoła.

6.         Również, 25 lipca, w sobotę, w martyrologium rzymskim wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w przyszła niedzielę, 26 lipca, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji będą także zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

7.         26 lipca, w przyszłą niedzielę, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji babć i dziadków oraz ludzi starszych.

8.         W związku z pandemią koronawirusa, w tym roku nie odbędzie się Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę.

Natomiast, zapraszamy chętnych do pielgrzymowania duchowego w tzw. Grupie Srebrnej. Zasady pielgrzymowania duchowego są następujące:

- uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. (jeśli nie jest to możliwe - modlitwa przed obrazem lub figurą Matki Bożej),

- odmówienie cząstki różańca,

- spełnienie dobrego uczynku,

- dobrowolna ofiara.

Przyjmowane są już zapisy do Grupy Srebrnej.

9.     Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych akcjach organizowanych przez KSM, są wolne miejsca na kolonie w Broku dla dzieci, których rodzice ubezpieczeni są w KRUS oraz na spływ kajakowy. Informacje na stronie internetowej oraz u kapłanów.

10.       Zespół Szkół w Kosowie Lackim informuje, że trwa nabór do Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Zawodowej. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

11.      Dziękujemy nowożeńcom Ewelinie Pisarek i Norbertowi Jasionowskiemu za kwiaty do kościoła.