4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”, rozpoczyna się 57.Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

2.         Jutro, 4 maja, rozpoczynamy poświęcenie pól. Porządek nabożeństw w najbliższym tygodniu będzie następujący:

-4 maja - o godz. 18.00 (Msza św. w kościele) – Kosów: ul. Kościelna, ul. Nurska i przyległe, stacja przy kościele;

-5 maja - o godz. 11.00 – Nowa i Stara Maliszewa;

- o godz. 11.00 – Dębe;

-6 maja - o godz. 11.00 – Trzciniec Mały;

- o godz. 11.00 – Trzciniec Duży;

- o godz. 18.00 – Henrysin (Msza św. w kościele);

-7 maja - o godz. 11.00 – Nowa Wieś;

-o godz. 11.00 – Łomna;

-8 maja - o godz. 11.00 – Rytele Wszołki;

- o godz. 11.00 – Chruszczewka;

-9 maja -o godz.    9.00 – Kosów-Hulidów, ul. Młynarska, ul. Pańska;

-o godz.   9.00 – Kosów: ul. Nowa, ul. Kolejowa, ul. Polna i przyległe.

Z racji na pandemię koronawirusa nie można organizować procesji. Poświęcenia będą rozpoczynały się Mszą św. w intencji: o błogosławieństwo dla mieszkańców i pracy rolnika, a następnie zostanie odmówiona jedna stacja z tradycyjnej procesji. Msza św., aby mogło w niej uczestniczyć więcej osób, powinna być zorganizowana na otwartej przestrzeni, np. przy krzyżu (jeśli pozwoli na to pogoda). Uczestnicy nabożeństwa powinni zachować tzw. dystans społeczny, czyli odległość ok. 2 metrów od innej osoby).

3.         6 maja, we środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

4.         6, 8 i 9 maja, we środę, piątek i sobotę – kwartalne dni modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele.

5.         7 maja - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Nie będzie Godziny Świętej.

6.         8 maja, w piątek– uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości – nie obowiązuje post.

7.         Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz parafii. Z racji na pandemię koronawirusa i ograniczeniem ilości osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach przychody parafii spadły prawie do zera. Od pewnego czasu odnotowujemy nieco większe wpływy. Zaczęliśmy od tygodnia zbierać tacę. Niektórzy wrzucają datki do skarbony ustawionej w kościele, inni przekazują osobiście, a jeszcze inni wpłacają pieniądze na konto parafialne (numer konta znajduje się na stronie internetowe parafii). Bóg zapłać za wszelkie formy wsparcia!