3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.         Dzisiaj, pod hasłem: Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”, obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego mottem będą słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36). To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. Celem Niedzieli Biblijnej, jak również całego Tygodnia, jest ukazanie, że tajemnica zbawienia odsłania się w Jezusie Chrystusie za pośrednictwem Pisma Świętego, które Go objawia.

Dzień dzisiejszy jest także IV Narodowym Dniem czytania Pisma Świętego.

2.         29 kwietnia, we środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3.         Również, 29 kwietnia, we środę – Dzień Pamięci o Męczeństwie Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

4.         1 maja, w piątek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, a jednocześnie – Święto Pracy. Za wstawiennictwem Patrona dnia modlimy się za ludzi pracy i bezrobotnych.

5.         Także, 1 maja, w piątek, rozpoczynamy odprawianie nabożeństwa majowego. W dni powszednie będzie się ono odbywało po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – po sumie. Zachęcamy do odprawiania tego nabożeństwa także w miejscowościach poza kościołem.

6.         W tym tygodniu pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Nie będzie tradycyjnych nabożeństw. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. w kaplicach zostaną odprawione o godz. 15.30.

7.         2 maja, w sobotę (na podstawie dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawione według następującego porządku: w kościele – o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, w Rytelach – o godz. 9.00, w Chruszczewce – o godz. 11.00.

8.         Również, 2 maja, w sobotę - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy, aby w duchu patriotyzmu i poczucia więzi narodowej, przyozdobić swoje domy biało-czerwoną flagą.

9.         3 maja, w najbliższą niedzielę, przypada 229.Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

10.       4 maja, w poniedziałek– wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Swoją modlitwą wyraźmy wdzięczność strażakom, którzy pełnią jakże odpowiedzialną i niebezpieczną służbę.

Wszystkich strażaków zapraszamy na Mszę św. w ich intencji, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 3 maja, o godz. 12.00.

11.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na maj:

-o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

-o dary Ducha Świętego dla przygotowujących się do święceń kapłańskich;

-o oddalenie wszelkich epidemii.

12.       Do czwartku będziemy kontynuowali adorację Najświętszego Sakramentu w intencji ustania pandemii koronawirusa i o deszcz. Od piątku w tych intencjach ofiarujemy nabożeństwo majowe.

13.       W związku ostatnimi wytycznymi Rządu i Biskupa Drohiczyńskiego informujemy, że:

-dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. zostaje przedłużona do odwołania;

-wszyscy (poza celebransem) uczestnicy nabożeństw obowiązani są do zakrywania ust i nosa;

-od 20 kwietnia na 1 osobę uczestniczącą w nabożeństwie powinno przypadać 15 m2, co w naszym kościele, którego powierzchnia wynosi ok. 1500 m2 daje 100 osób w czasie jednego nabożeństwa;

-w czasie nabożeństw należy zachować bezpieczny dystans od drugiej osoby, tj. odległość 2 metrów;

-w pogrzebie na cmentarzu może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób, nie licząc obsługi.