5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.         Od 1 kwietnia Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00.

2.      Również, od 1 kwietnia kancelaria parafialna w dni powszednie po południu będzie czynna w godz. 17.00 – 17.45.

3.      W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Nie będzie tradycyjnych nabożeństw. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. w kaplicach zostaną odprawione o godz. 15.30.

4.      2 kwietnia, we czwartek, przypada 15.rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.

5.      W przyszłą niedzielę, 5 kwietnia – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Z racji pandemii koronawirusa błogosławieństwo palm będzie ograniczone do modlitwy i znaku krzyża.

6.      Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na kwiecień:

-o ustanie pandemii koronawirusa;

-o światło Ducha Świętego i mądrość dla odpowiedzialnych za naszą Ojczyznę;

-o łaskę zdrowia dla chorych i wszystkich służb.

7.      Informujemy, że z racji pandemii koronawirusa:

-do 5 kwietnia możemy korzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej;

-prosimy o korzystanie z transmisji Mszy św. w telewizji, Internecie i radiu;

-na nabożeństwach w kościele może przebywać najwyżej pięć osób, pozwólmy więc, aby w Mszach św. uczestniczyła rodzina, która zamówiła intencję;

-codziennie, godzinę przed Mszą św. wieczorną odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu, można też w tym czasie przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania;

-chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy po świętach wielkanocnych;

-w każdej chwili można wezwać księdza do chorego, który znajduje się w sytuacji zagrożenia życia.