3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1.    W związku z wprowadzeniem w Polsce w dniu 13 marca STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO i związanych z tym rozporządzeń władz państwowych oraz komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, informujemy, że:

a/ MSZE ŚW. będą sprawowane według ustalonego wcześniej porządku, najlepiej bez udziału wiernych lub z udziałem tylko najbliższej rodziny. Sytuacja ta dotyczy także POGRZEBÓW. W niedziele (do 29 marca włącznie) możemy skorzystać z DYSPENSY od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

b/ Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych W KOŚCIELE JEDNOCZEŚNIE NIE MOŻE PRZEBYWAĆ WIĘCEJ NIŻ 50 OSÓB!!!

            c/ ZAWIESZONE SĄ REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.

d/ ZAWIESZONE JEST WSPÓLNE CELEBROWANIE NABOŻEŃSTW WIELKOPOSTNYCH (Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa i inne).

e/ Do odwołania ZAWIESZONE JEST NAWIEDZENIE OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO.

f/ Do odwołania ZAWIESZONE SĄ SPOTKANIA WSZYSTKICH GRUP PARAFIALNYCH.

 

2.   19 marca, we czwartek – uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy w intencji mężczyzn.