2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „Eucharystia i misje”, obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.

2.         10 marca, we wtorek, rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Józefa.

3.         12 marca, we czwartek, przypada rocznica (zm. 604 r.) śmierci papieża Grzegorza I Wielkiego. Jest to jednocześnie dzień imienin ks. Grzegorza. Polećmy Bogu w modlitwie naszego solenizanta.

4.         13 marca, w piątek - 7.Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Pamiętajmy, w tym dniu, o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

5.         Zapraszamy na nabożeństwo adoracji Krzyża, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 marca, po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 17.40. Nabożeństwo poprowadzi młodzież. Wpatrując się w Znak naszego zbawienia, uczcijmy Jezusa Chrystusa, który za nas przelał swoją krew. Na adorację zapraszamy wszystkich parafian, a w sposób szczególny – młodzież przygotowującą się do bierzmowania, w ramach obowiązkowych spotkań.