1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.         Dzisiaj, w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” o godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury będzie można obejrzeć wystawę „Kongres Polska – Wielki Projekt” oraz zostanie wyświetlony film pt. „Rzeczpospolita - Reaktywacja”, po którym będzie miało miejsce spotkanie z jego reżyserką Anną Ferens. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

2.         Również, dzisiaj upływa termin zapisów na beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca w Warszawie.

3.         2 marca, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej.

4.         3 marca, we wtorek, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Osoby, które zechcą pozbyć się tego typu odpadów, proszone są o ich dostarczenie na plac przy plebanii do godz. 11.00. Dzięki akcji prowadzonej przez firmę Green Office Ecologic wyżej wymienionego sprzętu można pozbyć się bezpłatnie. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie – Akcja „Wyprawka dla dzieci”.

5.         4 marca, we środę – uroczystość św. Kazimierza, królewicza, głównego patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

6.         5 marca - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

7.         6 marca – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

8.         7 marca – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo eucharystyczne z litanią do Matki Bożej.

9.         8 marca, w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Eucharystia i misje”, będziemy obchodzili Niedzielę „Ad Gentes” (Do Ludów). Będzie to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia działalności misyjnej Kościoła.

10.       Także, 8 marca, w przyszłą niedzielę– Międzynarodowy Dzień Kobiet. W związku z tym, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza o godz. 15.30 na koncert pt. „Panowie paniom, chłopaki dziewczynom”.

11.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca na miesiąc marzec:

-o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników;

-o gorliwość w posłudze dla wszystkich posłanych do głoszenia Ewangelii.