NIEDZIELA

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

 

1.         Decyzją Księdza Biskupa z dnia 27 stycznia br., ks. Roman Smuniewski, z dniem 1 lutego, został mianowany proboszczem Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Seroczynie, a tym samym odwołany z funkcji wikariusza Parafii Kosów Lacki. Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Romanowi za kilkumiesięczną pracę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa, jak najlepszych owoców pracy i wiele satysfakcji w nowej roli.

            Jednocześnie informujemy, że ks. Roman nadal będzie katechetą w naszej parafii oraz  będzie pomagał w duszpasterstwie.

 

2.         Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Dzieci w czasie spotkania otrzymają modlitewniki.

 

3.         3 lutego, w poniedziałek – w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W związku z tym, po każdej Mszy św., odbędzie się błogosławieństwo osób z chorobami gardła. Jednocześnie, jest to dzień modlitw o właściwe korzystanie z daru mowy.

 

4.         Również, 3 lutego, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej. Zapraszamy na nie wszystkich członków oraz nowe osoby, które chciałyby należeć do tego stowarzyszenia.

 

5.         5 lutego, we środę - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. - błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

 

6.         6 lutego, we czwartek – wspomnienie świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich.

 

7.         Także, 6 lutego - pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.      

 

8.         7 lutego – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach.

 

9.         8 lutego, w sobotę o godz. 9.00, planowany jest wyjazd dzieci i młodzieży na lodowisko. Koszt – 10 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Grzegorza.