3 NIEDZIELA ADWENTU

15 GRUDNIA 2019

1.         Dzisiaj – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

2.         Również dzisiaj,po Mszach św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim będą rozprowadzać karty i ozdoby świąteczne oraz pierniczki. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na cele charytatywne, a przede wszystkim na pokrycie kosztów tzw. „adopcji na odległość” Mary Grace z Filipin. Dziewczynka jest podopieczną szkoły od czerwca 2017 r. Dzięki comiesięcznym wpłatom uczęszcza do szkoły prowadzonej przez siostry urszulanki, a jej rodzina otrzymuje pomoc materialną, głównie w postaci produktów spożywczych.

Natomiast ministranci i schola będą rozprowadzać, za dobrowolną ofiarę, sianko na stół wigilijny.

3.         Pan Organista kontynuuje roznoszenie opłatków. Porządek z tym związany na najbliższy tydzień będzie następujący: poniedziałek – Kosów: ul. Armii Krajowej, Węgrowska, Spacerowa i przyległe oraz Wiatraczna, wtorek – Kosów: ul. Młynarska i przyległe.

Harmonogram może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

4.         18, 20 i 21 grudnia, we środę, piątek i sobotę – kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

5.         19 grudnia, we czwartek, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 17 grudnia zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte. Odwiedziny chorych mieszkających we wsiach rozpoczną się o godz. 9.00, a mieszkających w Kosowie – o godz. 15.00.

6.         21 grudnia, w sobotę o godz. 17.00 – ostatnie roraty w czasie tegorocznego adwentu, a po nich – rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy lampion.

7.         8 grudnia miał miejsce pożar w gospodarstwie Państwa Mariusza i Katarzyny Leoników w Jakubikach. Spłonęła stodoła i pasza dla zwierząt oraz część maszyn rolniczych. Celem wsparcia poszkodowanych, w przyszłą niedzielę 22 grudnia, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej akcji.

8.         Jeszcze raz informujemy, że pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską Wigilię”, trwa XXVI Edycja Ekumenicznej Akcji Charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2019. Przy tej okazji można nabyć świece wigilijne. Środki uzyskane z tej akcji będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii charytatywnych w wakacje 2020 r. Świece duże są po 17 zł, średnie – po 12 zł i małe – po 7 zł.

9.         Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o pomoc w budowie „żywej” szopki. Prosimy o deski i inne elementy drewniane, o paszę dla zwierząt oraz o pomoc fizyczną. Zainteresowanych tą inicjatywą prosimy o zgłaszanie się do Ks. Grzegorza.

10.       Serdecznie dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za ofiarę na potrzeby kościoła w wysokości 500 zł. Bóg zapłać!