20 PAŹDZIERNKA 2019

1.         Dzisiaj, w kościołach, w Polsce odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych, dominicantes et communicantes, czyli liczenie wiernych uczęszczających na Mszę św. i przystępujących do Komunii św.

2.         22 października, we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

3.         W nocy z soboty na niedzielę, z 26 na 27 października, przechodzimy na czas zimowy. Prosimy, wziąć to pod uwagę, planując udział we Mszy św.

4.         Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 27 października, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.

5.         Dzisiaj, po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek celem wsparcia Rodziny Państwa Lipków z Chruszczewki, w których domu, 7 października, miał miejsce pożar. Zachęcamy do wsparcia finansowego poszkodowanych.

6.         W miesiącu listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Jedną z form tej pamięci są tzw. „wypominki”. Na stoliku za ławkami znajdują się karty „wypominkowe”, na których wypisujemy imiona bliskich zmarłych. Następnie, składamy je w kancelarii parafialnej. W intencji naszych Zmarłych będą sprawowane Msze św.: w dniu Wszystkich Świętych, w Dniu Zadusznym, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych oraz w każdy I czwartek miesiąca (Msza św. wieczorna). Prośbę o ich zbawienie, przez cały listopad, włączamy też w modlitwę różańcową.

7.         Pragnąc pielęgnować ziarno zasiane w naszej wspólnocie parafialnej przez rekolekcjonistę ks. Romana Kowerdzieja, zachęcamy rodziców do modlitwy różańcowej w intencji swoich dzieci. Każdy, kto włącza się w to duchowe dzieło, zostaje zapisany do określonej Róży Różańcowej i podejmuje się modlitwy za swoje dziecko. Zachęcamy, szczególnie młodych rodziców, do powierzenia swoich dzieci duchowej opiece Matki Bożej. Każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat tej inicjatywy lub włączyć się w to duchowe dzieło, zapraszamy do kancelarii parafialnej.

8.         3 listopada, w niedzielę, odbędzie się w naszej parafii „Bal Wszystkich Świętych”. Dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 12.00 przebrane za swoich świętych Patronów. Po Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła, a po niej – bal w sali parafialnej na plebanii. Zapraszamy do udziału całe rodziny. Przewidziane są także zabawy dla rodziców.

Pragniemy również uczcić swoich Świętych przy stole. Prosimy, o włączenie się w przygotowanie posiłku. Mamy tu na myśli gorące potrawy lub jakieś słodkości.

Zachęcamy, do wspólnego tworzenia tego nowego dzieła w naszej parafii.

9.         Parafia Sterdyń organizuje w dniach 14 - 22 lutego 2020 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt – ok. 4 tys. zł. Szczegółowe informacje i zapisy – u ks. Michała Kisiela, wikariusza (nr tel. 500 465 535).

10.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Beacie Wareluk i Mariuszowi Kurowickiemu za kwiaty do dekoracji kościoła, a także mieszkańcom miejscowości Łomna za ofiarę w wysokości 230 zł na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.