28 NIEDZIELA ZWYKŁA

13 PAŹDZIERNKA 2019

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”będziemy obchodzili 19.Dzień Papieski. W związku z tym, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która swoje dochody prze­znacza na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

            Również tego dnia, Akcja Katolicka wraz z ministrantami będzie rozprowadzała kremówki papieskie. Zebrane przy tej okazji ofiary, będą przeznaczone na wsparcie wyjazdu integracyjnego służby liturgicznej.

 

2.         Również dzisiaj, w naszej parafii rozpoczyna się Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

            Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, aby przez to oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Eucharystycznemu oraz pogłębić i umocnić swoją wiarę w Eucharystię. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest sprawdzianem tego, czy umiem się modlić, a w sposób szczególny, czy umiem adorować Najświętszy Sakrament?

 

3.         14 października, w poniedziałek – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnych, które zostanie ofiarowane w ich intencji. Zachęcamy także dzieci, młodzież i rodziców do udziału we wspólnej modlitwie.

 

4.         15 października, we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

           

5.         16 października, we środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

           

6.         17 października, we czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

7.         18 października, w piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

 

8.         20 października, w przyszłą niedzielę, obchodzony będzie 93.Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie sięTydzień Misyjny w Polsce. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

9.         7 października miał miejsce pożar domu Państwa Katarzyny i Marka Lipków w Chruszczewce. Celem wsparcia poszkodowanych, w przyszłą niedzielę 20 października, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej akcji. Potrzebna jest szybka pomoc, gdyż zbliża się zima.

 

10.       W dniach 21 -29 października odbędzie się pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

 

11.       26 października, w sobotę o godz. 19.30, w sali „U Jakuba” odbędzie się bal charytatywny „Dla Uli”. Podczas balu będą zbierane ofiary na leczenie Urszuli Tokarskiej z Sokołowa Podlaskiego, która choruje na chorobę nowotworową. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w balu i włączenia się w jakże szlachetną akcję.

12.       Serdecznie dziękujemy Pani Marii Zalewskiej i Rycerstwu Niepokalanej oraz nowożeńcom Paulinie i Tomaszowi Mączkom za kwiaty do dekoracji kościoła, a także mieszkańcom miejscowości Guty za ofiarę w wysokości 600 zł na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie i Kołu Żywego Różańca im. Maryi Niepokalanej z Kosowa Lackiego z ul. Nowej za ofiarę w wysokości 150 zł na rzecz misji.