5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 MAJA 2019

1. Od jutra do najbliższej soboty, dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w nabożeństwach Białego Tygodnia, na które będą składały się: Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe.

2. 24 maja, w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3.  25 maja, w sobotę – Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów, 25.Rocznica śmierci Księdza Biskupa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Drohiczyńskiego i 5.Rocznica ingresu do katedry Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa, Biskupa Drohiczyńskiego. Główne uroczystości z tym związane, odbędą się w Drohiczynie. Początek - o godz. 10.00.

4. 26 maja, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 – rocznica I Komunii św.

5. Również, 26 maja, w przyszłą niedzielę – Dzień Matki.

6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 26 maja, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

7. Także, 26 maja, w przyszłą niedzielę o godz. 9.15 odbędzie się spotkanie zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii św.: za sprzątanie kościoła, za przygotowanie dekoracji, za piękne kwiaty i za dar ołtarza w postaci ornatu o tematyce eucharystycznej.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę, w dniach 31 maja - 1 czerwca br.,  członków Żywego Różańca, wspólnot maryjnych i innych chętnych na Jasną Górę do Częstochowy na VII Ogólnopolskie spotkanie modlitewne. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Pani Marii Zalewskiej.

10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież na „Wakacje KSM 2019” i „Wakacje z wartościami”. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.