4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 MAJA 2019

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”, rozpoczyna się 56.Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

2.         Porządek poświęcenia pól w najbliższym tygodniu:

-13 maja - o godz. 15.00 – Trzciniec Mały;

- o godz. 15.00 – Trzciniec Duży;

-14 maja - o godz. 15.00 – Nowa i Stara Maliszewa;

- o godz. 15.00 – Dębe;

-15 maja - o godz. 17.00 (procesja), o godz. 18.00 (Msza św. w kościele) – Kosów: ul. Kościelna, ul. Nurska i przyległe.

Bóg zapłać za liczny udział w poświęceniu pól, za piękną postawę modlitewną, za przygotowanie procesji, ołtarzyków, miejsc do odprawiania Mszy św. oraz za ofiary złożone przy tej okazji.

3.         13 maja, w poniedziałek – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy odprawianie Nabożeństwa Fatimskiego.

4.         14 maja, we wtorek – święto św. Macieja, apostoła.

5.         15, 17 i 18 maja, we środę, piątek i sobotę – kwartalne dni modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele.

6.         16 maja, we czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

7.         13 i 14 maja, w poniedziałek i we wtorek o godz. 16.00 – spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Natomiast, 16 maja, we czwartek o godz. 17.00 – spotkanie dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św.

Spowiedź przed I Komunią św. – w sobotę, 18 maja, o godz. 10.00.

Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 maja o godz. 10.00!

Z tej racji ulegnie zmianie porządek odprawiania nabożeństw. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w kościele, a Msze św. w kaplicach zostaną odprawione o godz. 8.00.

8.         Na tablicy ogłoszeń znajduje się podziękowanie Pani Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Łotewskiej osobom, które włączyły się w pomoc charytatywną najbardziej potrzebującym Polakom na Łotwie.

9.         Również, na tablicy ogłoszeń można znaleźć plan nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego oraz plan kursów przedmałżeńskich prowadzonych przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej.

10.       Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do udziału w spływie kajakowym oraz w XXIII Spotkaniu Młodych Lednica 2000”. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

11.       Informujemy, że organizowane są pielgrzymki do Włoch „Śladami o. Pio i o. Dolindo” oraz do Grecji „ Śladami św. Pawła”. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń.

12.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Beacie Skarżyńskiej i Marcinowi Murawskiemu za kwiaty do dekoracji kościoła.