3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 MAJA 2019

1.         Dzisiaj, pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Ewangelia według św. Jana, obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego mottem będą słowa: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. Celem Niedzieli Biblijnej, jak również całego Tygodnia, jest ukazanie, że tajemnica zbawienia odsłania się w Jezusie Chrystusie za pośrednictwem Pisma Świętego, które Go objawia.

            Dzień dzisiejszy jest także III Narodowym Dniem czytania Pisma Świętego. Po Mszy św. rozdawane będą karteczki wskazujące konkretny fragment Ewangelii według św. Jana. Zachęcamy do sięgnięcia po Pismo Święte, przeczytanie wskazanego fragmentu i zastanowienie się, co Bóg chce mi dzisiaj powiedzieć?

2.         6 maja, w poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

3.         8 maja, we środę– uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4.         Również, 8 maja, we środę – 20.rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Biskupa prof. dr. hab. Tadeusza Pikusa, Biskupa Drohiczyńskiego. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach o naszym Pasterzu.

5.         Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, 12 maja, przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.

6.         Porządek poświęcenia pól w najbliższym tygodniu:

            -6 maja - o godz. 15.00 – Zawady;

                         - o godz. 15.00 – Jakubiki;

            -7 maja - o godz. 15.00 – Olszew;

                          - o godz. 15.00 – Grądy;

                          - o godz. 18.00 – Henrysin;

            -8 maja - o godz. 15.00 – Guty;

                         - o godz. 15.00 – Żochy;

            -9 maja - o godz. 15.00 – Rytele Wszołki;

                         - o godz. 15.00 – Chruszczewka;

            -10 maja-o godz. 15.00 – Nowa Wieś;

                          -o godz. 15.00 – Łomna;

            -11 maja-o godz.   9.00 – Kosów-Hulidów, ul. Młynarska, ul. Pańska;

                          -o godz.   9.00 – Kosów: ul. Nowa, ul. Kolejowa, ul. Polna i przyległe.

7.           Przypominamy, że w dniach 31 maja - 1 czerwca br. organizowana jest autokarowa pielgrzymka dekanalna członków Żywego Różańca, wspólnot maryjnych i innych chętnych na Jasną Górę do Częstochowy na VII Ogólnopolskie spotkanie modlitewne. Koszt wyjazdu – ok. 100 zł (w tym nocleg). Zapisy przyjmuje Pani Maria Zalewska lub Pan Dariusz Szymańczuk.

8.         Organizowany jest także wyjazd na XXIII Spotkanie Młodych na Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca 2019 r. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Pani Joanny Dłużniewskiej ( tel. 721 132 737).

9.         Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Magdalenie Garnczarek i Radosławowi Poniatowskiemu, Monice Dmochowskiej i Zbigniewowi Trzcińskiemu oraz Julii Zawistowskiej i Sebastianowi Bieńkowskiemu za kwiaty do dekoracji kościoła.