27 STYCZNIA 2019

1. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00, w naszym kościele parafialnym, odbędzie się KONCERT KOLĘD W WYKONANIU OLGI SZOMAŃSKIEJ. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

2. W piątek, 25 stycznia, zakończyliśmy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólne modlitwy i rozmowy oraz za ofiary złożone na kościół.

Zachęcamy, te rodziny, których z różnych przyczyn nie było w domach w czasie kolędy, aby w najbliższym czasie zaprosiły księdza. Postaramy się także, odwiedzić zakłady pracy i różne instytucje, o ile pojawią się zaproszenia.

3. 28 stycznia, w poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

4. 31 stycznia, we czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

5. Również, 31 stycznia, we czwartek o godz. 16.00, w starym Ośrodku Zdrowia przy ul. Kościelnej, wznawia przyjmowanie pacjentów lekarz Tadeusz Włochyński, specjalista chirurgii dziecięcej i ogólnej. Wizyty będą refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

6.1 lutego – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach, w Chruszczewce i w Rytelach Wszołkach.

7.2 lutego, w sobotę – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: w kościele - o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 17.00, w kaplicach, w Chruszczewce i w Rytelach – o godz. 15.30 .

Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami.

2 lutego, to także – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 10.00 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej, a przed Mszą św. - różaniec.

8. Również, 2 lutego, w sobotę - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na cele wspólnot kontemplacyjnych.

9. 3 lutego – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne.

10.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca na miesiąc luty:

-o żywą wiarę w rodzinach i trwałość małżeństw sakramentalnych;

-o dar cierpliwości dla chorych i ich opiekunów;

-aby bezdomni znaleźli bezpieczne miejsce.