NIEDZIELA

W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

30 GRUDNIA 2018

1.         31 grudnia, w poniedziałek – zakończenie roku cywilnego. Z tej racji zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, a po niej nabożeństwo dziękczynne z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”, za łaski minionego roku.

Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

 2.        1 stycznia, we wtorek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.

Również, 1 stycznia, pod hasłem: „Dobra polityka służy pokojowi”, będziemy obchodzili 52.Światowy Dzień Pokoju.

3.         2 stycznia, we środę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

4.         Również, 2 stycznia, we środę, rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

 Wzorem lat ubiegłych, wierni Diecezji Drohiczyńskiej otrzymają specjalnie przygotowany folder kolędowy zatytułowany „W mocy Bożego Ducha”, nawiązujący do hasła Roku Liturgicznego, a także do 20.rocznicy Wizyty Apostolskiej Papieża Jana Pawła II w Drohiczynie oraz do Złotego Jubileuszu Ruchu Światło-Życie w Diecezji Drohiczyńskiej. Folder zawiera również obrzęd paraliturgiczny na wieczór 2 lutego, czyli święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, a w naszej diecezji – uroczyste zakończenie czasu kolędowania.

Wizyta duszpasterska będzie okazją do wzajemnych spotkań z duszpasterzami, do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla rodziny, domu i dobytku na nowy rok, do rozmów (głównie na tematy religijne i dotyczące życia naszej wspólnoty parafialnej, a także problemów w poszczególnych rodzinach), do zorientowania się w sytuacji materialnej rodzin, itp. W trakcie kolędy będą zbierane ofiary na utrzymanie kościoła.

 W domach prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, na nim ustawiony krzyż i dwie świece, Pismo Święte, naczynie z wodą święconą (jeżeli woda nie jest poświęcona, należy o tym wcześniej powiedzieć księdzu) i kropidło, ewentualnie – zeszyty do religii, jeżeli w domu są dzieci lub młodzież w wieku szkolnym.

Prosimy, o przysyłanie pojazdów po księży.

Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

            - 2 stycznia, środa:

-od godz.   9.00: Nowa Maliszewa (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Armii Krajowej i Szkolna (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Sadowa (1 ksiądz);

- 3 stycznia, czwartek:

-od godz.   9.00: Stara Maliszewa (1 ksiądz);

-od godz. 15.00: Kosów – ul. Pańska (2 księży)

- 4 stycznia, piątek:

-od godz.   9.00: Telaki wieś (3 księży)

- 5 stycznia, sobota:

            -od godz.   9.00: Telaki kolonie (2 księży), Olszew (1 ksiądz).

5.         3 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

6.         4 stycznia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach w Chruszczewce i w Rytelach Wszołkach.

7.         5 stycznia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

8.         Także, 5 stycznia, w sobotę po Mszy św. wieczornej, w sali parafialnej, odbędzie się spotkanie opłatkowo-kolędowe dla wszystkich grup parafialnych (także dla Rady Parafialnej). Serdecznie zapraszamy!

9.         6 stycznia, w przyszłą niedzielę– Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. W trakcie każdej Mszy św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła.

 Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także dniem modlitwy i pomocy misjom, który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem: „Mocni Duchem dla Misji”. Ofiary składane w tym dniu na tacę, przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.

 W Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz kolejny ulicami Kosowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Obchody rozpoczną się o godz. 11.00 przy Urzędzie Miasta i Gminy, a zakończą się Mszą św. o godz. 12.00 w naszym kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy, szczególnie rodziców z małymi dziećmi, do udziału w tej uroczystości.

10.       6 stycznia, to także – pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne.

11.       Intencje modlitewne członków Żywego i Nieustającego Różańca na miesiąc styczeń:

            -za Papieża Franciszka, Biskupa Tadeusza i kapłanów naszej diecezji oraz za powołanych do kapłaństwa;

            -o rychłą beatyfikację Sługi Bożej Pauliny Jaricot;

            -o otwarcie się wszystkich Polaków na Słowo Boże.

12.       Informujemy, że Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej codziennie, pół godziny przed Mszą św. wieczorną (w poniedziałek – pół godziny przed Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy) odmawia w kościele różaniec. W niedziele - pół godziny przed sumą. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

13.       Serdecznie dziękuję (Ks. proboszcz dziękuje) wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i przebieg uroczystości Bożego Narodzenia:

-Księżom Wikariuszom za posługę duszpasterską;

-Panu Kościelnemu za przygotowanie kościoła i dekoracji bożonarodzeniowych;

-Panu Organiście i chórowi parafialnemu za śpiew kolęd przed Pasterką i oprawę muzyczną w czasie Świąt;

 -służbie liturgicznej;

 -scholi parafialnej;

 -harcerkom i harcerzom za Betlejemskie Światło Pokoju i czuwanie przy nim oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego świętowania.

Dziękujemy tym, którzy przygotowali dekoracje bożonarodzeniowe w kaplicach. Bóg zapłać!

Dziękujemy również wszystkim, Osobom indywidualnym i Instytucjom, którzy skierowali życzenia świąteczne do parafii.

14.       Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się w świąteczne akcje charytatywne takie jak: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, „Od serca”, „Zostań aniołem”, czy „Świąteczna paczka”. Dziękujemy Ofiarodawcom i Osobom, które zorganizowały i przeprowadziły poszczególne akcje!

 

15.       Dziękujemy naszym ofiarodawcom:

-Państwu Apolonii i Kazimierzowi Tarapatom i Panu Stanisławowi Kuziakowi – za choinki do kościoła;

-Pani Jadwidze Wojdydze – za haftowany obrus;

-Rycerstwu Niepokalanej – za ofiarę w wysokości 500 zł na potrzeby kościoła i ofiarę 100 zł na ten sam cel od anonimowego Ofiarodawcy;

-Mieszkańcom Zawad za ofiarę w wysokości 200 zł na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

Niech wszystkim Dobry Bóg błogosławi!

16.       Informujemy, że dniach 2 – 31 stycznia zostanie odprawiona, poza parafią, Msza św. gregoriańska za śp. Stanisława Złotkowskiego.