4 NIEDZIELA ADWENTU

23 GRUDNIA 2018

 

1. Jutro - Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6.45 i o godz. 7.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej. O godz. 6.45 - ostatnia Msza św. roratnia w czasie tegorocznego Adwentu, a po niej zostanie rozstrzygnięty konkurs, dla dzieci, na najładniejszy lampion.

W godz. od 12.00 do 15.00, księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Serdecznie zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach, przyjadą ze szkół, czy pracy poza parafią, a także tych, którzy przybędą z zagranicy. Pragniemy, aby wszyscy mogli przeżywać święta Narodzenia Pańskiego pojednani z Bogiem i ludźmi.

Z okazji tegorocznych świąt, chcemy wprowadzić nowy zwyczaj w naszej parafii. Od 1991 r. polscy harcerze dzielą się Betlejemskim Światłem Pokoju, ogniem, który co roku zapalany jest w Grocie Narodzenia w Betlejem, a następnie wędruje do wielu krajów Europy i świata. Ogniem z Betlejem zostanie zapalona świeca roratnia w naszym kościele. Zapraszamy, w wigilię, w godz. 12.00 – 15.00, aby zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów i zapalić nim świecę wigilijną. Spożywając wieczerzę wigilijną, uświadamiajmy sobie, że ten ogień, który płonie na naszym stole, został zapalony w miejscu narodzenia Jezusa Chrystusa. Niech nasze domy staną się małym Betlejem.

Również w wigilię harcerze będą roznosili Betlejemskie Światło Pokoju bezpośrednio do domów.

Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do uświęconego tradycją zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.

Pasterka będzie sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00.

Przed Pasterką, od godz. 23.30, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego.

 

 2. 25 grudnia, we wtorek - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w dzień będą odprawiane według następującego porządku: w kościele o godz. 8.00, o godz. 10.00 i o godz. 12.00, w Rytelach - o godz. 9.00 i w Chruszczewce - o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni. Zachęcamy, więc do udziału w Mszach św. oktawy Narodzenia Pańskiego.

 

3. 26 grudnia, we środę - drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

4.  27 grudnia, we czwartek – święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Zgodnie z tradycją, w tym dniu odbędzie się poświęcenie wina.

                   

5. 28 grudnia, w piątek – święto Świętych Młodzianków. Dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

 

6. Również, 28 grudnia, w piątek, na mocy dyspensy Biskupa Drohiczyńskiego, nie obowiązuje post.

 

7. 30 grudnia, w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 

8. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, 30 grudnia, przeznaczone będą na spłatę raty kredytu.

 

9. W dniach 27 - 29 grudnia br., pod hasłem: „Przywołał do siebie tych, których sam chciał (Mk 3, 13), w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbędą się rekolekcje powołaniowe dla uczniów trzecich klas gimnazjum oraz szkół średnich i starszych. Serdecznie zachęcamy chłopców i młodych mężczyzn do wzięcia udziału w tychże rekolekcjach! Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać na plebanii lub znaleźć je na stronie internetowej naszej diecezji.

 

10. W zakrystii można nabyć świąteczny numer tygodnika „Niedziela”, w którym znajdziemy m. in. płytę z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego, jak również – kalendarze ścienne na 2019 rok. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. „Niedziela” jest po 10 zł, a kalendarze – po 5 zł.