3 NIEDZIELA ADWENTU

16 GRUDNIA 2018

1.         Dzisiaj – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

2.         Akcja Katolicka zaprasza jutro, 17 grudnia, po Mszy św. wieczornej, na czuwanie ze św. Janem Pawłem II.

3.         Przypominamy, że 21 grudnia, w piątek, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 19 grudnia zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.

4.         Jeszcze raz informujemy, żeParafialny Oddział Caritas i wolontariusze organizują akcję bożonarodzeniową ZOSTAŃ ANIOŁEM. Polega ona na tym, aby do koszyków ustawionych w sklepach w naszym mieście włożyć produkty spożywcze, zabawki, chemię gospodarczą i itp. Następnie, zebrane dary zostaną przekazane osobom potrzebującym. Akcja będzie trwała do 17 grudnia.

5.         Zachęcamydo udziału w akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Polega ona na tym, aby zrobić prezent dla potrzebującego dziecka z naszej parafii. Przed prezbiterium znajduje się drzewko z zawieszonymi na nim serduszkami, które należy wziąć ze sobą do domu. Na serduszkach wypisany jest wiek i płeć dziecka, a także inne dane potrzebne do przygotowania właściwego prezentu. Paczki wraz z dołączonymi serduszkami prosimy dostarczyć do niedzieli, 23 grudnia, na plebanię. Akcja jest całkowicie anonimowa. W razie pytań, prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

6.         Jeszcze raz informujemy, żepod hasłem: „Świeca, która tworzy polską Wigilię”, trwa XXV Edycja Ekumenicznej Akcji Charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018. Przy tej okazji w zakrystii można nabyć świece wigilijne. Środki uzyskane z tejże akcji będą przeznaczone na zorganizowanie kolonii charytatywnych w wakacje 2019 r. Świece duże są po 15 zł, średnie – po 10 zł i małe – po 5 zł.