2 NIEDZIELA ADWENTU

9 GRUDNIA 2018

1.         Porządek roznoszenia opłatków w najbliższym tygodniu będzie następujący: poniedziałek – Kosów Lacki: ul. Młynarska (od godz. 8.00), wtorek – Kosów Lacki: ul. Szkolna, Kolejowa, Energetyczna i Towarowa, środa – Kosów Lacki: ul. Nurska, Radosna, Sadowa i Słoneczna, czwartek – Kosów Lacki: ul. Wolności i przyległe oraz ul. Pańska.

Porządek może ulec zmianie, jeśli wypadnie pogrzeb.

2.         12, 14 i 15 grudnia, we środę, piątek i sobotę – kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3.         13 grudnia, we czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

4.         Również, 13 grudnia, we czwartek – 37.Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Jest to dzień modlitw za Ofiary stanu wojennego i całego systemu komunistycznego.

5.         14 grudnia, w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

6.         W dniach 14 – 16 grudnia, od piątku do niedzieli, odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe.

Program rekolekcji będzie następujący:

14 GRUDNIA, PIĄTEK

9.00     -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

11.00   -MSZA ŚW. (z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej)

15.00   -RYTELE WSZOŁKI: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

17.00   -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

18.00   -PROJEKCJA FILMU PT. „SIŁA MODLITWY”

15 GRUDNIA, SOBOTA

6.45     -MSZA ŚW. RORATNIA Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

9.00     -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

11.00   -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

15.00   -CHRUSZCZEWKA: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

17.00   -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

16 GRUDNIA, NIEDZIELA

8.00     -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

9.00     -RYTELE WSZOŁKI: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

10.00   -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

11.00   -CHRUSZCZEWKA: MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

12.00   -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

17.00   -MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

Spowiedź – piątek i sobota.

Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. kan. mgr lic. Mirosław Łaziuk, Wiceoficjał Sądu Biskupiego w Drohiczynie.

Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby poprzez modlitwę, sakrament pojednania i pełny udział we Mszy św., właściwie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

7.         W przyszłą niedzielę, 16 grudnia – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

8.         21 grudnia, w piątek, planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby do 19 grudnia zgłaszać chętnych, którzy przed świętami chcieliby przyjąć sakramenty święte.

9.         Parafialny Oddział Caritas i wolontariusze organizują akcję bożonarodzeniową ZOSTAŃ ANIOŁEM. Polega ona na tym, aby do koszyków ustawionych w sklepach w naszym mieście włożyć produkty spożywcze, zabawki, chemię gospodarczą i itp. Następnie zebrane dary zostaną przekazane osobom potrzebującym. Akcja będzie trwała od 10 do 17 grudnia.

10.       SPZOZ w Sokołowie Podlaskim znalazł się wśród 18 placówek służby zdrowia z całej Polski, które biorą udział w akcji „Serenada dla Dzieci”. W jej ramach można głosować na wybrane przychodnie, w których powstaną wyjątkowe kąciki zabaw dla najmłodszych. Głosować można do 21 grudnia, codziennie pod adresem internetowym: http://serenadadladzieci.com/#zasady

11.       Zachęcamy, dzieci i młodzież do udziału w feriach zimowych organizowanych przez Caritas i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. O szczegółach można dowiedzieć się w kancelarii parafialnej.