22 NIEDZIELA ZWYKŁA

2 WRZEŚNIA 2018

 

1.         3 września, w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

2.         Również, 3 września, w poniedziałek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym, o godz. 8.30, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców. Zachęcamy także wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania.

 

3.         Także, 3 września, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Akcji Katolickiej.

 

4.         6 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

5.         7 września – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające. O godz. 15.30 – nabożeństwa pierwszopiątkowe w kaplicach w Chruszczewce i w Rytelach Wszołkach.

 

6.         8 września, w sobotę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. - o godz. 8.00, uroczysta suma o godz. 12.00, o godz. 17.00 i o godz. 18.00. Msze św. wieczorne będą Mszami obrzędowymi z racji ślubów. W czasie Mszy św. o godz. 8.00 i na sumie – błogosławieństwo ziarna siewnego.

            O godz. 19.00, w kościele, odbędzie się projekcja głośnego filmu pt. „Chata”. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy! Jeśli chcesz zrozumieć, co to znaczy Boża Miłość, Miłosierdzie, Przebaczenie, powinieneś zobaczyć ten film.

            Dzień odpustu zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21.00.

            8 września, o godz. 8.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Strażaków i Darczyńców, zamówiona przez Rodzinę Państwa Grądzkich z Trzcińca Małego, ofiary niedawnego pożaru.

            Przypominamy też, że 8 września w Sadownem odbędą się Dożynki Diecezjalne. Uroczysta Msza św. dziękczynna – o godz. 11.00.

 

7.         W przyszłą niedzielę, 9 września, podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się Parafialno-Gminne Dziękczynienie za Plony, czyli Dożynki. Prosimy, aby poszczególne wsie przygotowały wieńce.

 

8.         Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje zbiórkę artykułów szkolnych, w tym plastycznych i papierniczych, celem przygotowania wyprawek szkolnych, które trafią do polskich dzieci mieszkających na Ukrainie. Materiały przynosimy na plebanię lub do kościoła, do niedzieli, 9 września.

9.         Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca Diecezji Drohiczyńskiej na wrzesień:

            -o dary Ducha Świętego dla nauczycieli, katechetów i uczniów w nowym roku szkolnym;

            -o umocnienie w posłannictwie głoszenia Słowa Bożego dla kapłanów;

            -za powołanych do kapłaństwa i ich wychowawców.

 

10.       Serdecznie dziękujemy nowożeńcom Dominice Rytel-Siłka i Maciejowi Dąbkowskiemu, Paulinie Kapuście i Bartoszowi Szulcowi oraz Ewie Trzcińskiej i Markowi Żmudzinowi za kwiaty do dekoracji kościoła. Dziękujemy także za ofiarę na potrzeby kościoła w wysokości 300 zł.