17 NIEDZIELA ZWYKŁA

29 LIPCA 2018

 

 

1.         31 lipca, we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera.

 

2.         1 sierpnia, we środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zakonu Redemptorystów.

           

3.         Od popołudnia, 1 sierpnia i przez cały dzień 2 sierpnia, można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego lub rektoralnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź (jeśli zachodzi taka potrzeba), przyjęcie Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 

4.         2 sierpnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. wieczorną – Godzina Święta.

 

5.         Również, 2 sierpnia, przez teren naszej parafii przejdzie 32. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Kosowie. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Przewiduje się, że w pielgrzymce weźmie udział ok. 250 osób, w tym ok. 15 księży i kleryków. Pielgrzymi do Kosowa przybędą ok. godz. 12.30.

 

6.         3 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo wynagradzające.

 

7.         4 sierpnia, w sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

 

8.         Również, 4 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 – nabożeństwo prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

 

9.                     5 sierpnia - pierwsza niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna. Po sumie - nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

10.       Zachęcamy do podjęcia, w sierpniu, postanowień abstynenckich lub trzeźwościowych. Świadomi wielkich wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie, w tym miesiącu i zatroskani o przyszłość naszego kraju, szczególnie młodego pokolenia, zdobądźmy się na te wyrzeczenia.

 

11.       W dniach 5 – 12 sierpnia w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ceranowie odbędzie się Jerycho Różańcowe. Serdecznie zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Szczegóły na ten temat znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 

12.       Jeszcze raz zachęcamy do wzięcia udziału w Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, ewentualnie - do uczestnictwa w pielgrzymce w tzw. Grupie Srebrnej.