1. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego,1 kwietnia 2018 r.

 

1. Dziękujemy Panu Bogu za przeżyty czas Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w spotkaniu się z Panem Jezusem w nabożeństwach sprawowanych w naszej parafialnej świątyni. Panu Kościelnemu za przygotowanie kościoła, Pani Henryce za dekoracje kwiatowe. Dziękujemy  Chórowi parafialnemu wraz z Panem Organistą, całej służbie liturgicznej i uczestnikom procesji rezurekcyjnej – w szczególności zaś Druhom Strażakom i Harcerzom – za ich ofiarne czuwanie przy Grobie Pańskim; wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa, którzy złożyli dar serca na potrzeby ubogich i na renowację witraży – także tym, którzy te ofiary zbierali. Dzisiaj jeszcze będą odprawione  Msze Św.: o 10.00 i 12.00. Tradycyjnie nie będzie mszy wieczornej.

 

2. Zmartwychwstanie Pańskie świętujemy przez Oktawę, czyli osiem dni – do niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy.  Każdy dzień ma charakter uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązują przepisy postne.

 

3. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św.: w kościele o 8.00, 10.00, 12.00. W Rytelach-Wszołkach o 9.00 i w Chruszczewce o 11.00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczonena potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

5. Następna niedziela jest 2. niedzielą wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego. Chcemy przygotować się do niej przez udział w nowennie do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęła się ona w Wielki Piątek i będzie trwała do soboty włącznie (w dni świąteczne po Mszy o godz. 10.00, natomiast w dni powszednie – po Mszy św. wieczornej). Zapraszamy do udziału
w Godzinie Miłosierdzia - spotkamy się w kościele na wspólnej modlitwie o godz. 15.00.

 

6. Przyszła niedziela rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczonena cele charytatywne podejmowane przez Caritas.

 

7.Intencje modlitewne na kwiecień dla członków Żywego i Nieustającego Różańca:

 - o otwarcie się na tchnienie Ducha Św. wszystkich diecezjan

 - aby nikt i nic nie zagrażało naszej Ojczyźnie

 - o błogosławieństwo Boże dla rodzin przeżywających trudności

 

8. W związku z pogrzebem Naszego Proboszcza Śp. Księdza kanonika Tomasza Pełszyka, porządek uroczystości będzie przebieg następujący:

Jutro 2 kwietnia:

o godz. 15:00  - nastąpi wyprowadzenie ciała z budynku plebanii do kościoła parafialnego,

o godz. 18:15  - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po niej zostanie odmówiony                             Różaniec w intencji Śp. Księdza Tomasza,

o godz. 19:00 - Msza Święta sprawowana przez kapłanów z naszego dekanatu.

Czuwanie i modlitwy przy trumnie do godz. 21:00.

We wtorek 3 kwietnia:

o godz. 7:00 – rozpoczęcie czuwania,

o godz. 13:00 - zostanie odmówiony Różaniec,

o godz. 14:00  - Msza Święta Pogrzebowa.  

 

9. Święta to czas składania życzeń: Drodzy Parafianie i Goście, Przyjmijcie od nas życzenia obfitości łask płynących z otwartego Serca Jezusowego: niech chorzy doznają uzdrowienia, słabi – cieszą się mocą z wysoka, samotni – odnajdą głęboką zażyłość z Panem! Niech zmartwychwstały Chrystus rozgłasza w naszych domach Dobrą Nowinę przebaczenia uraz oraz zgody zdolnej przemienić wzajemne relacje!

 

www.parafiakosowlacki.pl