4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11 marca 2018 r.

 

1. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na nabożeństwa odprawiane w kościele przez cały Wielki Post w następującym porządku:

- Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.15 (Msza św. bezpośrednio po nabożeństwie),

- Gorzkie żale we środę o 16.40 i w niedzielę po sumie.

Gorliwe i pełne uczestnictwo w tych nabożeństwach umożliwia nam uzyskanie odpustu zupełnego. Przy okazji uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

2. We wtorek(13.03)przypada 5. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Módlmy się, by mógł on – dzięki pomocy Ducha Świętego – jak najlepiej służyć Kościołowi.

 

3. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z Zalesia – 100 zł, KRK z Łomnej (zel. Mieczysława Badura) – 140 zł, KRK z Nowego Ratyńca (zel. Bogumiła Grzymała) – 100 zł, KRM z Nowego Ratyńca – 100 zł, KR z Nowej Maliszewy (zel. Jadwiga Wareluk) - 130zł, KR z Zawad - 140zł.

 

4. Przypominamy o skarbonkach wielkopostnych, gdzie składamy swój dar, przeznaczony na dzieła prowadzone przez Caritas. Przyniesiemy je do kościoła w Wielką Sobotę.

 

5. Jak co roku ogłaszamy konkurs na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Palmy muszą być wykonane własnoręcznie, najlepiej przy współpracy całej rodziny. Będą nagrody! Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową.

 

6.W niedzielę 18 marca uczniowie Szkoły Podstawowej po Mszach Św. o 10.00 i 12.00 będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane karty, pisanki, ozdoby i czekoladki wielkanocne. Dochód przeznaczony będzie na pokrycie kosztów związanych z adopcją na odległość Mary Grace - dziewczynki z Filipin.

 

7. Do chorych ze spowiedzią i Komunią Świętą udamy się 28 marca - na wioski od godz. 9.00 a w Kosowie  od godz. 15.00.

                                                       

8. W związku z planowanym naborem wniosków na dofinansowanie wymiany pieców c.o. oraz instalacji z odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych) zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie informacyjne 14 marca 2018 o godz. 16.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim.

 

 

 

 

 

www.parafiakosowlacki.pl