6. NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lutego 2018 r.

 

1. W Światowym Dniu Chorego (11.02) na Sumie o godz. 10.00 sprawujemy Mszę św. za osoby cierpiące i starsze, a chętnym udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych.

 

2. Od dzisiaj do soboty trwa 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Towarzyszy mu hasło Trzeźwość egzaminem z wolności, nawiązujące do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawsze bądźmy trzeźwi, a abstynencję ofiarujmy jako nasz wielkopostny dar.

 

3. Środą Popielcową (14.02) rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00. W tym dniu, podobnie jak w Wielki Piątek, obowiązuje post ilościowy, czyli zarówno powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, jak też przyjęcie tylko jednego posiłku do syta (można w niewielkich ilościach spożyć dwa inne posiłki). Obowiązek takiego postu dotyczy osób od 18. do 60. roku życia. Inne osoby mogą pościć dobrowolnie. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje natomiast do końca życia w każdy piątek (chyba że przypada wtedy uroczystość) oraz w Środę Popielcową i Wielki Piątek (tradycyjnie także w Wigilię Bożego Narodzenia). Od Środy Popielcowej do
I niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty
.

 

4. Rekolekcje wielkopostne przewidziane są na 9-11 marca (przed IV niedzielą Wielkiego Postu). Tak zaplanujmy czas, by w pełni przeżyć te święte ćwiczenia duchowe. Nabożeństwa wielkopostne będą odprawiane w kościele w następującym porządku:

- Droga krzyżowaw każdy piątek o godz. 16.15 (Msza św. bezpośrednio po nabożeństwie),

- Gorzkie żalewe środę (poza Środą Popielcową) o 16.40 i w niedzielę po Sumie.

Zapraszamy do uczestnictwa w tych pobożnych praktykach również w kaplicach i w domach prywatnych. Z tej racji możemy uzyskać odpust zupełny. Po Drodze krzyżowej będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

5. Tradycyjnie zachęcamy całe rodziny do zaopatrzenia się w specjalnie przygotowane przez Caritas tzw. Skarbonki Miłosierdzia. Można do nich składać to, co zaoszczędzimy w ramach umartwień wielkopostnych. W tym roku chodzi szczególnie o materialny dar, który dzieci – wraz ze swoimi bliskimi – złożą jako wsparcie dla osób starszych, potrzebujących naszej pomocy. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę.

 

6. W piątek po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka – jak zawsze 16. dnia miesiąca – podejmuje czuwanie modlitewne w łączności ze św. Janem Pawłem II. Zapraszamy!

 

7. Uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z Dyrekcją i Opiekunami serdecznie zapraszają Mieszkańców Miasta i Gminy Kosów Lacki na montaż słowno-muzyczny z okazji dnia św. Walentego, pt. Miłość niejedno ma imię, który zostanie przedstawiony 13 lutego o godz. 18.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim.

 

8. 27 lutego od 9.30 do 13.00 odbędzie się zbiórka krwi dla osób chorych na białaczkę. Krwiobus będzie stał na parkingu przy plebanii. Każdy, kto może i chce podzielić się tym bezcennym darem, niech to uczyni, pamiętając, iż dobro uczynione innym trwa i pomnaża się.