5. NIEDZIELA ZWYKŁA

4 lutego 2018 r.

 

1. Jutro będziemy obchodzić wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na zakończenie każdej Mszy św. pobłogosławimy chleb i wodę ku jej czci.

 

2. W przyszłą niedzielę (11.02)  Najświętszej Maryi Pannie z Lourdes powierzymy osoby doświadczające zagrożenia życia i poważnych problemów ze zdrowiem. Jest to Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 roku. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych Parafian na Mszę św. o 10.00. Potrzebującym udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy o ułatwienie dotarcia do kościoła osobom, które nie dysponują własnym środkiem transportu. Do obłożnie chorych dotrzemy z posługą kapłańską bezpośrednio przed Wielkanocą.

 

3. Także w następną niedzielę na Mszy św. o 12.00 udzielimy Chrztu Świętego. Można jeszcze zgłaszać kandydatów do tego sakramentu. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej (ok. 17.40). Następny termin chrztu to niedziela 11 marca, a później – pierwszy dzień Wielkanocy.

 

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

5. Organizatorzy wczorajszego Balu Charytatywnego dziękują wszystkim Darczyńcom, osobom ofiarującym swoją pracę przy przygotowaniu posiłku, młodzieży obsługującej stoły, wszystkim, którzy na różne sposoby wspierali tę szlachetną inicjatywę. Dziękują też z serca uczestnikom, dzięki którym udało się zgromadzić środki na rehabilitację Mateusza.