NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

7 stycznia 2018 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za dar własnego chrztu. Kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż narodzenie Pańskie tradycyjnie akcentujemy poprzez śpiew kolęd aż do święta Matki Boskiej Gromnicznej.

 

2. We środę (10.01) przypada święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego. Panu Bogu powierzajmy całą naszą Diecezję Drohiczyńską, dziękując zwłaszcza za posługę ks. biskupa Tadeusza i ks. biskupa Antoniego.

 

3. W najbliższym czasie kolęda przewidziana jest w następujących miejscowościach:

- poniedziałek (08.01): ul. Radosna i Słoneczna (1 ksiądz - od 15.00, z przerwą na Mszę św.);

                                   - ul. Sadowa (1 ksiądz - od 15.00);

- wtorek (09.01):        - od 9.00 – Rytele-Wszołki (1 ksiądz),

                                   - od 15.00 – ul. Kościelna (1 ksiądz);

- środa (10.01):          - od 15.00 – Małkińska, Mostowa i Piaskowa;

- od 15.00 – ul. Leśna (1 ksiądz);

- czwartek (11.01):    - od 15.00 – ul. Gutowska i Boczna (2 księży);

- piątek (12.01):         - od 9.00 – Żochy (2 księży);

- od 10.00 – Dębe (1 ksiądz);

- od 15.00 – ul. Polna (2 księży);

- sobota (13.01):         - od 9.00 – ul. Młynarska i Kosów-Hulidów (2 księży);

                                   - od 9.00 – Kosów-Sitne, ul. Długa, Spacerowa, Węgrowska i przyległe

- niedziela (14.01):     - od 13.30 – Henrysin (1 ksiądz);

- poniedziałek (15.01): - od 9.00 – Grądy (1 ksiądz);

- od 9.00 – Zaleś (1 ksiądz);

- od 15.00 – ul. Nowa (2 księży).

 

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

 

5. W najbliższą środę (10.01) w Kosowie Lackim odbędzie się bożonarodzeniowe spotkanie Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa z sołtysami z dekanatów: łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego. Prosimy Panie i Panów Sołtysów o przyjęcie zaproszenia na to ważne wydarzenie. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 Mszą świętą w naszej świątyni parafialnej. Później w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zaprezentowane będą jasełka. Dzielenie się opłatkiem i wspólny posiłek zakończą tegoroczne spotkanie. Niech z naszej parafii nie zabraknie nikogo, kto pełni tę zaszczytną funkcję!

 

6. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Balu Charytatywnym, organizowanym pod hasłem „… i już nie jesteś sam” – pod honorowym patronatem naszej Parafii. Odbędzie się on w sobotę 3 lutego w sali U Jakuba. Zapisy w sklepie Robson w Kosowie Lackim. Dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Mateusza.

 

7. Znaleziono portfel. Zgubę można odebrać w kancelarii parafialnej.