WTOREK W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA

Święto św. Szczepana, diakona i męczennika – 26 grudnia 2017 r.

 

1. W przyszłą niedzielę (31.12) zakończymy Rok Pański 2017. Zapraszamy na godz. 15.00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne za łaski mijającego roku. Nie będzie Mszy św. o 17.00!

 

2. Spotkania opłatkowe: Rycerstwa Niepokalanej, Chóru Parafialnego, Caritas, Akcji Katolickiej i działającej przy parafii Młodzieży - w sobotę (30.12) po Mszy wieczornej. Serdecznie zapraszamy!

 

3. Od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Prosimy o potraktowanie tego spotkania z kapłanem w sposób ściśle religijny. Będzie czas na wspólną modlitwę, pobłogosławienie domu i mieszkańców, na krótką rozmowę o życiu religijnym rodziny. Na stole przykrytym białym obrusem powinien być ustawiony krzyż i dwie zapalone świece, Pismo św., naczynie z wodą święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechezy. Ofiary, które składamy przy okazji kolędy, są przeznaczone na potrzeby parafii (w tym roku szczególnie na uregulowanie naszych zobowiązań kredytowych), nie są więc formą indywidualnego wynagradzania odwiedzającego nas księdza. Prosimy o przysłanie po księży pojazdów. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni (początek o godz. 9.00):

Czwartek (28.12)       - Telaki – wieś (3 księży);

Piątek (29.12)            - Telaki – kolonie (2 księży), Olszew (1 ksiądz);

Sobota (30.12)          - Tosie (1 ksiądz), Krupy (1 ksiądz), Jakubiki (1 ksiądz).

Wtorek (02.01)           - Stara Maliszewa (1 ksiądz), Nowa Maliszewa (1 ksiądz),

- ul. Armii Krajowej i Szkolna (1 ksiądz – od 15.00);

 

4. Wszystkim Gościom, którzy będą już wracać po Świętach do swoich domów, życzymy spokojnej i bezpiecznej podróży!

 

5. Na piątek w Oktawie Narodzenia Pańskiego ks. Biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.