4. NIEDZIELA ADWENTU

24 grudnia 2017 r.

 

1. Tradycyjnie ostatnie dni Adwentu oświeca Betlejemskie Światło Pokoju. Od tego płomienia można będzie zapalić świecę, która stanie na stole wigilijnym.

 

2. Dzisiajna Mszy św. o godz. 12.00 zostaną przyjęci do grona ministrantów kandydaci, którzy od kilku miesięcy przygotowywali się do tej zaszczytnej służby. Módlmy się w ich intencji, by z radością służyli Panu Bogu i wiernym.

 

3. Przypominamy, że dzisiaj – ze względu na wieczerzę wigilijną – nie będzie Mszy św. wieczornej.

 

4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpocznie się Mszą św. o północy, czyli Pasterką. Od godz. 23.30 przez wspólną modlitwę i śpiew kolęd będziemy przygotowywać się na radosne przyjście Zbawiciela. W ciągu dnia Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 oraz w kaplicach o stałej porze. Nie będzie Mszy św. wieczornej! Boże Narodzenie świętujemy przez osiem dni, czyli przez Oktawę – aż do 1 stycznia włącznie.

 

5. Ofiary na potrzeby kościoła złożone w kancelarii parafialnej – 400 zł. Bóg zapłać!

 

6. Już dzisiaj zapowiadamy, że – podobnie jak w ubiegłym roku – 6 stycznia 2018 r. ulicami Kosowa Lackiego przejdzie uroczysty Orszak Trzech Króli. Trwają prace organizacyjne. Prosimy, by wszyscy, niezależnie od wieku, włączyli się w to radosne świętowanie.

 

7. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w tym roku we czwartek (28.12) tradycyjnie od wsi Telaki. O dalszym przebiegu kolędy poinformujemy w 2.dzień Świąt.

 

8. Bardzo dziękujemy Ofiarodawcom za przekazane do dekoracji kościoła choinki.

 

9. Na piątek w Oktawie Narodzenia Pańskiego ks. Biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.