32. NIEDZIELA ZWYKŁA

12 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj przeżywamy 9. Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Hasło, które towarzyszy obchodom: Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Po wszystkich Mszach św. do puszek złożymy ofiary na wsparcie dla cierpiących braci w wierze. Można też przesłać SMS o treści RATUJE na numer 72405. Bóg zapłać za każdy dar!

2. Dzisiaj na Mszy św. o 10.00 uroczysty Chrzest św. W grudniu planujemy chrzest dzieci na I dzień Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli zajdzie rzeczywista potrzeba, możliwe są też inne terminy. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do tego sakramentu.

3. We czwartek (16.11) – święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Akcja Katolicka zaprasza po wieczornej Mszy św. na czuwanie ze św. Janem Pawłem II.

4. W sobotę (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, która oddała życie w obronie czystości. Jest ona szczególną patronką młodzieży. Niech będzie również zachętą do godnego przeżycia narzeczeństwa i dobrego przygotowania się do sakramentu małżeństwa.

5. Przez cały listopad zapraszamy Parafian na Różaniec za zmarłych: w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele o 9.30 (przed Sumą). Cykliczne nabożeństwa, takie jak: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Koronka do Miłosierdzia Bożego – odprawiane są bezpośrednio po Różańcu.

6. Bóg zapłać za ofiary na parking złożone w kancelarii parafialnej – 600 zł. Ofiara na Wyższe Seminarium Duchowne w ramach zbiórki jesiennej: Albinów i część ul. Leśnej – 275 zł. Na misje: KR z ul. Nowej im. św. Faustyny Kowalskiej – 100 zł.

7. Pan Organista rozpoczyna w tym tygodniuroznoszenie opłatków (codziennie od 9.00):

- wtorek          - Guty,

- środa             - Dębe,

- czwartek       - Stara Maliszewa i Nowa Maliszewa,

- piątek            - Żochy,

- sobota           - Chruszczewka.

Termin może ulec zmianie (np. z racji pogrzebu). Zainteresowani zostaną powiadomieni.

8. Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży gminy Kosów Lacki informuje, że 19 listopada 2017 r. o godz. 15.00 w sali M-GOK odbędzie się Pokaz Talentów dzieci i młodzieży oraz podsumowanie kolejnej edycji Konkursu im. Feliksa Wolińskiego. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wydarzenie.