21. NIEDZIELA ZWYKŁA

27 sierpnia 2017 r.

1. 1. września przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za ofiary wojny i za wszystkich obrońców Ojczyzny.

2. W tym tygodniu: we czwartek o 17.00 - Godzina Święta, I piątek i I sobota miesiąca. Od września 2017 r. do czerwca 2018 r. w kaplicach (o 15.30) będą odprawiane nabożeństwa pierwszopiątkowe i będzie okazja do spowiedzi. Młodzież i dzieci niech przynajmniej raz w ciągu lat swojej nauki szkolnej odprawią pobożnie dziewięć pierwszych piątków miesiąca!

3. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną: po Mszy św. o 10.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, rozważanie eucharystyczne i procesja. Zapraszamy do licznego udziału!

4. Parafialne i gminne dziękczynienie za plony odbędzie się również w najbliższą niedzielę (03.09) na Mszy św. o godz. 10.00. Delegacje z wieńcami zbiorą się przed kościołem już o 9.45. Ze względu na uroczystości dożynkowe Msze św. w kaplicach zostaną odprawione równolegle o 8.30. Dożynki diecezjalne zaplanowane są na sobotę 9 września w parafii Perlejewo.

5. W najbliższą sobotę w Treblince – jak co roku – uroczystości upamiętniające ofiary niemieckiego ludobójstwa. O 12.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza święta. Zapraszamy!

6. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na wrzesień:

- o wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi,

- o dary Ducha Świętego dla nauczycieli, katechetów i uczniów w nowym roku szkolnym,

- o potrzebne łaski i wytrwałość dla osób życia konsekrowanego.

7. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Marcie Leoniak i Kamilowi Seroczyńskiemu oraz Marcie Maleszewskiej i Sylwestrowi Młyńskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

8. Pan Organista zaprasza 1 września (w piątek) o godz. 11.00 dzieci i młodzież do sali parafialnej na spotkanie scholi. Bardzo prosimy o jak najliczniejszy udział!

9. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona 4 września (w następny poniedziałek) o godz. 8.30. Przygotujmy się do systematycznej nauki przez dobrą spowiedź.