20. NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2017 r.

1. O. Wiesławowi, Misjonarzowi Oblatowi Maryi Niepokalanej z Siedlec dziękujemy za dar słowa Bożego. Po wszystkich mszach O. Wiesław będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na 2018 rok. Zakup tych kalendarzy wspiera rozwój dzieła misyjnego Kościoła.

2. We wtorek (22.08) przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

3. W sobotę (26.08) obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Odnowimy w tym dniu Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00, w kaplicach: w Rytelach-Wszołkach o 9.00, a w Chruszczewce 11.00.

4. Ks. Biskup zaprasza wszystkich Diecezjan w sobotę do parafii Topczewo, gdzie odbędą się główne uroczystości w ramach obchodów 300-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Msza św. zostanie odprawiona o 12.00, natomiast od 10.45 będą modlić się Kółka Różańcowe. Pielgrzymi zabiorą na uroczystości do Topczewa chorągiew maryjną. Zapraszamy wszystkich chętnych!

5. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa w przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary, które Caritas przekaże najbardziej poszkodowanym wskutek niedawnych nawałnic. Prosimy z całego serca o bezpośrednią pomoc naszym Parafianom, którzy ponieśli szkody w związku z wczorajszą wichurą.

6. P. Organista informuje, że próba chóru parafialnego odbędzie się we czwartek po mszy wieczornej.

7. Ponawiamy prośbę o wcześniejsze przygotowanie wieńców dożynkowych. Wyrażamy przez nie dziękczynienie Panu Bogu za obfitość Jego darów.

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Magdalenie Kołodziejak i Krystianowi Przyborowskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

9. Bardzo prosimy o sprawdzenie stanu pomników na naszym cmentarzu grzebalnym, ponieważ niektóre z nich stanowią realne zagrożenie dla sąsiednich grobów. Prosimy też, by – porządkując cmentarz – składać resztki organiczne w pobliżu kontenera (nie mieszać ich z plastikiem i szkłem!), natomiast wszelkie inne pozostałości wrzucać do wnętrza kontenera. Jest to wstęp do segregacji odpadków. W związku z tym kolejny raz apelujemy o zupełną rezygnację ze sztucznych kwiatów i wieńców przy okazji pogrzebu. Kościół używa w liturgii tylko żywych kwiatów. Najpiękniejszym i najskuteczniejszym darem dla naszych zmarłych jest Msza św. lub ofiara na cel charytatywny. Przypominamy, że nie udzielamy pozwoleń na stawianie pojedynczego pomnika na podwójnym grobie, ponieważ praktycznie uniemożliwia to kolejne pochówki, nie mówiąc już o braku szacunku dla miejsc, gdzie już złożono ludzkie szczątki. Niektóre osoby próbują wymusić na księdzu takie pozwolenie, zamawiając wcześniej nagrobek w firmie kamieniarskiej i stawiając w ten sposób księdza przed faktem dokonanym. Firmy działające na naszym terenie otrzymają w najbliższym czasie wytyczne dotyczące tej sprawy.