19. NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2017 r.

 

1. Dzisiaj po mszy wieczornej kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy z lampionami na procesję różańcową wokół kościoła.

 

2. Jutro (14.08) przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika - odpust w kaplicy w Rytelach-Wszołkach. Msza św. w kaplicy o 12.30. Jest to również dzień modlitewnej pamięci o poległych w obozach, łagrach i więzieniach.

 

3. We wtorek (15.08) - uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Msze św. w kościele i w kaplicach w porządku niedzielnym. Wniebowzięcie NMP to uroczystość obowiązująca: jesteśmy w sumieniu zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej. Na wszystkich mszach poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty. Słowo Boże będzie głosił ks. Daniel Radziszewski, kapłan naszej diecezji pracujący w Rosji. Zbierze on też ofiary na rzecz swojej wspólnoty parafialnej.

 

4. Módlmy się za dzieci, które dzisiaj przyjmują sakrament Chrztu świętego. Najbliższy termin uroczystego udzielania tego sakramentu to 10 września.

 

5. Akcja Katolicka zaprasza jak zawsze 16. dnia miesiąca (we środę) na adorację w duchowej wspólnocie ze św. Janem Pawłem II.

 

6. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas O. Wiesław, oblat Maryi Niepokalanej, by – jak co roku – mówić o misyjnej działalności swego zgromadzenia zakonnego i rozprowadzać kalendarze misyjne na 2018 rok.

 

7. Dziękujemy pielgrzymom duchowym, którzy do wtorku włącznie łączą się modlitewnie z 27. Drohiczyńską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Bóg zapłać za ofiary znane tylko Bogu! Zapraszamy wszystkich na wspólne wędrowanie pod krzyż papieski.

 

8. Odpust św. Rocha w Ceranowie będzie obchodzony w przyszłą niedzielę. Uroczysta suma o godz. 12.00.

 

9. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Emilii Pogorzelskiej i Kamilowi Mące, Sylwii Jastrzębskiej i Grzegorzowi Dmowskiemu oraz Małgorzacie Mikołajczuk i Mariuszowi Zakrzewskiemu – za dekorację kościoła.

 

10. Zadbajmy już teraz o przygotowanie wieńców dożynkowych. Każda miejscowość i każda dzielnica Kosowa Lackiego niech w ten sposób wyrazi swoje dziękczynienie Panu Bogu za obfitość Jego darów. Czasu pozostało bardzo mało, ponieważ dożynki parafialno-gminne planujemy na 1. niedzielę września, czyli na 3 września o 10.00.

 

11. Dzisiaj Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu organizuje XVII Podlaskie Święto Chleba. W programie mnóstwo atrakcji związanych z obrzędami żniwnymi i tradycyjnym wypiekiem chleba. Szczegóły na stronie internetowej: www.muzeumrolnictwa.pl.