18. NIEDZIELA ZWYKŁA

Święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia 2017 r.

 

1. Módlmy się za naszych pielgrzymów, wędrujących na Jasną Górę. Prośmy Matkę Najśw., by mogli szczęśliwie dotrzeć do celu i wrócić do rodzinnych domów. Pielgrzymów duchowych zapraszamy codziennie na Mszę św. wieczorną i na dodatkowe modlitwy.

 

2. W przyszłą niedzielę (13.08) będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na procesję różańcową z figurą Matki Bożej. Zabierzmy ze sobą lampiony!

 

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 uroczysty chrzest dzieci. Spotkanie z rodzicami i chrzestnymi w sobotę po mszy wieczornej (ok. 17.35).

 

4. Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii na nasze prace parafialne: 600 zł.

 

5. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Magdalenie Dybowskiej i Mariuszowi Krasnodębskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

6. Bóg zapłać naszym parafianom za przyjęcie pielgrzymów z archidiecezji białostockiej. Dziękujemy ofiarodawcom indywidualnym, Urzędowi Miasta i Gminy, naszej kosowskiej mleczarni, Paniom, które na plebanii przygotowały posiłek, a także wszystkim pomocnikom. Dziękujemy za przygotowanie przy kościele stolików do rozdzielania żywności. Bóg zapłać Parafianom z Chruszczewki za gościnne przyjęcie pielgrzymów na popołudniowy postój.

 

7. Dzisiaj kończą się organizowane przy parafii półkolonie: o 16.00 będzie wyświetlony w M-GOK film dla dzieci (wszystkie dzieci są zaproszone!), a po mszy wieczornej dzieci i rodzice zbiorą się przy plebanii na radosne podsumowanie spotkań. Bardzo dziękujemy osobom i instytucjom, dzięki którym inicjatywa ta mogła dojść do skutku: P. Senatorowi Waldemarowi Krasce, P. Burmistrzowi Janowi Słomiakowi, Caritas Diec. Drohiczyńskiej(ks. dyr. Łukaszowi Gołębiewskiemu), Zakładom Mięsnym Zakrzewscy (PP. Dariuszowi i Januszowi Zakrzewskim), Zakładom Mięsnym Świderscy (PP. Elżbiecie i Kazimierzowi Świderskim), Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej (P. Andrzejowi Minarczukowi), Ratownictwu Medycznemu Meditrans podstacja w Kosowie Lackim, Aquapark w Siedlcach (P. Grzegorzowi Orzełowskiemu), Posterunkowi Policji w Kosowie Lackim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie Lackim, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury (P. dyr. Ewie Rutkowskiej), Zespołowi Szkół w Kosowie Lackim (P. dyr. Hannie Przesmyckiej), Katolickiemu Radiu Podlasie, P. Tomaszowi Wojtczukowi (zajęcia sportowe), P. Ignacemu Ratyńskiemu (dogoterapia), DJ Pawłowi Mrozowi, Stadninie Koni w Nowej Wsi (P. Anecie Rybarczyk), RestauracjiZamkowa w Drohiczynie (P. Teresie Nazarczuk), Rodzicom dzieci z półkolonii. Specjalne podziękowania należą się P. Urszuli Krzymowskiej za wszelkie prace organizacyjne i prowadzenie zajęć, a także ks. Mariuszowi Szymanikowi za wszechstronną pomoc duchowo-organizacyjną. Wielkie dzięki wszystkim wolontariuszom!

 

8. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza we środę 9 sierpnia na Rajd Rowerowy Kosów Lacki – Garnek. Zapisy do 8 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

 

9. 13 sierpnia Muzeum Rolnictwa organizuje XVII Podlaskie Święto Chleba. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszą św., a później uczestników czeka mnóstwo atrakcji związanych z obrzędami żniwnymi i tradycyjnym wypiekiem chleba. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej www.muzeumrolnictwa.pl.