17. NIEDZIELA ZWYKŁA

30 lipca 2017 r.

 

1. Od południa we wtorek i przez całą środę będzie można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli (warunki: stan łaski uświęcającej, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Odpust przypada we wspomnienie Matki Boskiej Anielskiej (02.08), związany jest też z osobą św. Franciszka z Asyżu.

 

2. W tym tygodniu przypada I czwartek (od 17.00 – Godzina święta), I piątek i I sobota miesiąca. W następną niedzielę – po Sumie – adoracja Chrystusa Eucharystycznego i procesja wokół kościoła.

 

3. W następną niedzielę (06.08) - święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Skibniewie.

 

4. Sierpień przeżywamy jako miesiąc trzeźwości.Prosimy o całkowitą abstynencję jako dobrowolny dar dla Ojczyzny i Kościoła, a także dla ratowania uzależnionych bliźnich.

 

5. 1 sierpnia rozpocznie się XXVII Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Można się  jeszcze zapisać w kancelarii parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim w godzinach: 9.00 – 11.00 i 16.00 – 17.00. W naszej kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia pielgrzymów duchowych – otrzymują oni specjalne znaczki i kartę pielgrzyma, mogą też złożyć zapisane na przygotowanej kartce swoje intencje wraz z dobrowolną ofiarą na rzecz pielgrzymki. Jeśli jest taka fizyczna możliwość, to od 1 do 15 sierpnia będą oni codziennie uczestniczyć w wieczornej mszy, przyjmą Komunię św., odmówią jedną cząstkę Różańca i postarają się o spełnienie jakiegoś dobrego uczynku.

 

6. We środę (02.08) ok. 12.30 zatrzymają się przy kościele na godzinny odpoczynek i obiad pielgrzymi z archidiecezji białostockiej (będzie ich ok. 350). Drugi - półgodzinny postój przewidziany jest w Chruszczewce ok. godz. 15.15. Bóg zapłać osobom, które angażują się w przygotowanie posiłku i wody oraz miejsc na odpoczynek.

 

7. Chrzest dzieci przewidziany jest na 13 sierpnia. Przypominamy, żechrzestnymi mogą być ludzie wierzący i praktykujący, którzy już przyjęli sakrament bierzmowania.

 

8. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na sierpień:

- o wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi,

- o dar prawdziwej wolności dla osób uzależnionych – szczególnie od alkoholu,

- o pokój w naszych sercach, w Ojczyźnie i na świecie.

 

9. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Katarzynie Małkus i Łukaszowi Wojtczukowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

10. Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają do uczczenia pamięci i oddania hołdu Powstańcom Warszawskim: na placu przed budynkiem – w Godzinie W rozlegnie się dźwięk syren; od 17.30 w sali widowiskowej trwał będzie maraton filmowy (Kanał, Sierpniowe niebo,Miasto 44).

 

11. M-GOK zaprasza 2 sierpnia o 17.00 – w 74. rocznicę wybuchu buntu w Obozie Zagłady w Treblince – na otwarcie wystawy fotografii Łukasza Jakubika pt.Treblinka.

 

12. Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się we środę 2 sierpnia. Mammobus będzie stał na placu przed M-GOK. Panie, które zechcą skorzystać z badania, proszone są o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu: 58/6662444.