16. NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lipca 2017 r.

1. Dzisiaj – przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących –święcimy samochody i inne pojazdy mechaniczne. Po Mszy św. ksiądz, stojąc na chodniku przy schodach wiodących z ulicy do kościoła, poświęci samochody jadące od strony rynku. Trwa akcja Grosz za kilometr: złóżmy do puszek nasze ofiary jako podziękowanie Panu Bogu za szczęśliwie przejechaną drogę. Z tych ofiar będą ufundowane środki transportu dla polskich misjonarzy. Módlmy się za misjonarzy i o bezpieczeństwo na drogach.

2. We wspomnienie św. Joachima i Anny (26.07) będziemy dziękować Panu Bogu za naszych dziadków i polecać opiece tych św. Patronów wszystkich ludzi w podeszłym wieku.

3. W przyszłą niedzielę (30.07) w Prostyni obchodzony będzie odpust św. Anny. Z naszej parafii uda się tam – pod patronatem Akcji Katolickiej - piesza pielgrzymka (początek o 6.00 w kościele). Z odpustem powiązana jest kolejna Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw. W programie znajdą się m.in.:

10.30 – modlitwa różańcowa o wierność małżeńską;

11.00 – konferencja pt. Zawierzenie dzieci Jezusowi – chrześcijański ruch Matki w Modlitwie;

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem abpa Tadeusza Wojdy, metropolity białostockiego;

15.00 – Droga Krzyżowa z prośbą o dar potomstwa.

4. Zapraszamy do udziału w XXVII Pieszej Pielgrzymce Drohiczyńskiej na Jasną Górę, wędrującej w tym roku pod hasłemIdźcie i głoście. Zapisać się będzie można od 23 lipca w kancelarii parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim, w godzinach: 9.00–11.00 i 16.00–17.00. W naszej kancelarii parafialnej od jutra przyjmujemy zgłoszenia pielgrzymów duchowych – otrzymają oni specjalne znaczki i kartę pielgrzyma, mogą też złożyć zapisane na przygotowanej kartce swoje intencje wraz z dobrowolną ofiarą na rzecz pielgrzymki.

5. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej świątyni złożone dzisiaj na tacę. Prosimy też o dobrowolne składki na tworzony przy plebanii parking (można bezpośrednio – w kancelarii parafialnej lub za pośrednictwem Radnych).

6. Informujemy Pielgrzymów udających się do Niepokalanowa, że wyjazd będzie w sobotę (29.07) o 13.00 – sprzed kościoła.

7. Jest jeszcze kilka miejsc na półkoloniach organizowanych przy parafii.

8. Przypominamy, że wzorem lat ubiegłych 2 sierpnia (w przyszłą środę) ok. 12.30 dotrą do Kosowa Pielgrzymi z Białegostoku. Przyjmijmy ich – jak zawsze – z wielką serdecznością!

9. Siostry Benedyktynki, które gościły w naszej parafii 9 lipca przesyłają podziękowania za życzliwe przyjęcie. Składają Bóg zapłać za złożone ofiary (5.329,66 zł). Zapewniają też o modlitwie za naszą Parafię, a zwłaszcza w intencjach poleconych przez wiernych.

10. Narzeczeni mogą skorzystać z katechez przedmałżeńskich w parafii Zembrów: w sierpniu (I cz. 12-13.08, II cz. 19-20.08) i w listopadzie (I cz. 18-19.11, II cz. 25-26.11). Zgłoszenia mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (693 802 204).

11. Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zaprasza w najbliższy piątek o godz. 18.00 do zabytkowego kościoła na terenie skansenu na koncert gruzińskiego zespołu MDZLEVARI w ramach festiwalu Podlaska Oktawa Kultur.