13. NIEDZIELA ZWYKŁA

2 lipca 2017 r.

1. Dzisiaj jest niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o 10.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, rozważanie, a następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. W tym tygodniu: I czwartek (Godzina święta o 17.00) i I piątek miesiąca. W kaplicach w czasie wakacji nie będzie nabożeństw pierwszopiątkowych.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 uroczysty chrzest dzieci. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w sali parafialnej.

4. W następną niedzielę ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby diecezjalne.

5. Również w przyszłą niedzielę odwiedzą nas SS. Benedyktynki z Drohiczyna. Powiedzą o swojej pracy i planach związanych z tworzeniem tzw. opłatkarni. Chodzi o pomieszczenie i maszyny, które służą wypiekowi opłatków, hostii i komunikantów. Siostry przez tę pracę chcą zarabiać na swoje utrzymanie. Po każdej Mszy św. będzie można przed kościołem złożyć swoją ofiarę na ten cel. Bardzo prosimy o wsparcie dzieła, jakie Siostry podjęły!

6. Także w następną niedzielę po Mszy św. o 10.00 w sali parafialnej odbędzie się krótkie spotkanie robocze Rady Parafialnej.

7. 29/30 lipca organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem Sto lat historii. Sto lat misji. Szczegóły w gablocie na prawo w przedsionku świątyni. Zapisy u P. Marii Zalewskiej lub u P. Krystyny Marczak do 24 lipca. Zapraszamy Rycerzy Niepokalanej, młodzież i chętnych Parafian.

8. 9 lipca o 14.00 na placu przy M-GOK w Kosowie Lackim rozpocznie się piknik integracyjny, stanowiący zakończenie roku kulturalnego 2016/2017. W programie m.in. Festiwal różnorodności kulturowej, prezentacje twórczości ludowej, wystawa pszczelarska i pokaz produkcji miodu, pieśni romskie i żydowskie, wystawa plenerowa W gospodarstwie naszych dziadków. Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów!

9. Diecezjalne Biuro PIELGRZYMUJ.PL zaprasza do wzięcia udziału w pielgrzymkach organizowanych w wakacje i drugiej połowie 2017 r. Aktualnie trwa rekrutacja na wyjazdy do Fatimy, Medugorje, Meksyku, Ziemi Świętej, Sanktuariów Maryjnych Europy oraz do Włoch. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach na stoliku za ławkami. Kontakt: www.pielgrzymuj.pl.

10. Do 14 lipca można zgłosić swój udział w 27 Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej Suwałki – Wilno. Czas trwania: 15-26 lipca 2017 roku. Kontakt i bliższe informacje: www.suwalki-wilno.salezjanie.pl.

11. Parafianom i Gościom polecamy kalendarz ścienny na 2018 r., przygotowany przez nasze drohiczyńskie Seminarium, związany tematycznie ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Cena: 5 zł/egz. Wspieramy w ten sposób funkcjonowanie Seminarium.