12. NIEDZIELA ZWYKŁA

25 czerwca 2017 r.

1. We czwartek (29.06) - odpust Św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia obchodzimy 59. r. święceń kapłańskich Ś.P. ks. prał. Stanisława Kurka. Wszyscy kapłani posługujący w parafii będą dziękować za dar kapłaństwa, w którym uczestniczą. Msze św. w kościele w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. w kaplicach. Główna Eucharystia zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Mszy św.: Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Bardzo prosimy, by mimo wakacji dzieci zaangażowały się w procesję! Ofiary składane na tacę (tzw. świętopietrze) zostaną przekazane do dyspozycji Ojca Świętego. Tego dnia podziękujemy również Ks. Pawłowi Badurze za roczną współpracę, ponieważ Ks. Biskup kieruje go od 1 lipca do pomocy w parafii Skrzeszew.

2. W piątek zakończenie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nim przynajmniej w ostatnich dniach czerwca.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca (nabożeństwo rano o 7.30). Następna niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy św. o 10.00 będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem, a następnie pójdziemy w procesji eucharystycznej.

4. We środę – po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym – spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.

5. Intencje modlitewne dla członków Żywego i Nieustającego Różańca na lipiec:

- o wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi,

- o światło dla błądzących i zagubionych w wierze Polaków,

- o bezpieczeństwo i siły dla pracujących w rolnictwie.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby świątyni złożone w ostatnim czasie w kancelarii parafialnej: 200 zł.

7. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Ewie Agnieszce Bielińskiej i Markowi Andrzejowi Piekarskiemu – za ofiarę na dekorację kościoła.

8. W czasie wakacji Msze św. w niedziele i dni powszednie według stałego porządku. Kancelaria jest czynna jak zwykle: w dni powszednie od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 17.45 oraz bezpośrednio po nabożeństwie wieczornym. Załatwianie spraw związanych z planowanym małżeństwem proszę zawsze wcześniej uzgodnić z księdzem.

9. Rozpoczął się okres letni. Przypominamy o przychodzeniu do kościoła w stroju kompletnym i skromnym. Apelujemy o wchodzenie do wnętrza świątyni (chyba, że zdrowie na to nie pozwala), by można było widzieć ołtarz i dobrze słyszeć słowo Boże. Niektóre osoby muszą zadać sobie pytanie: czy przychodzą, by uczestniczyć w Eucharystii, czy też chcą tylko pogadać ze znajomymi lub opalać się siedząc na murku…?! Apelujemy też z całą mocą o dbałość o czystość duszy, by wszyscy wierni w każdą niedzielę i święto mogli przyjąć Jezusa Eucharystycznego do swego serca!