UROCZYSTOŚĆ

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

15 czerwca 2017 r.

1. Przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Możemy zyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie Przed tak wielkim Sakramentem.

2. Dzisiejsza uroczystość ma swoją kontynuację w tzw. Oktawie Bożego Ciała. Od jutra będziemy mogli uczestniczyć w Nieszporach o Najświętszym Sakramencie i procesji eucharystycznej wokół kościoła - w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Sumie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych obrzędach.

3. Dzieci pierwszokomunijne mają w najbliższą sobotę swoje spotkanie dekanalne w sanktuarium w Łazówku. Początek o 10.00. Obowiązują stroje z I Komunii św.! Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00.

4. W niedzielę 18 czerwca w Sokołowie Podlaskim odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o 16.00 Mszą św. w konkatedrze, zakończy natomiast pod Sokołowskim Domem Kultury. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

5. Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza w najbliższą niedzielę od godz. 11.00 na festyn rodzinny w skansenie pn. Odpust na św. Antoniego. Jest to nawiązanie do dawnych wiejskich odpustów. Organizatorzy przygotowali setki atrakcji dla dzieci i dorosłych. Po bliższe informacje odsyłamy na stronę Muzeum: www.muzeumrolnictwa.pl.

6. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie ołtarzyków i zadbały o godny przebieg procesji. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do dekoracji ołtarzyków. Niech Pan Bóg udzieli swoich łask wszystkim osobom, które czynnie uczestniczyły w procesji. Dziękujemy też za zabezpieczenie trasy przemarszu.