10. NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość Trójcy Świętej – 11 czerwca 2017 r.

1. Dzisiaj – w uroczystość Trójcy Świętej – można jeszcze spełnić obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odpust w Prostyni.

2. We wtorek (13.06) będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i na procesję różańcową. Przynieśmy ze sobą lampiony.

3. Również we wtorek w Drohiczynie (o 12.00) uroczystość odpustowa orazimieniny Księdza Biskupa Seniora Antoniego Dydycza. Módlmy się za dostojnego Solenizanta.

4. We czwartek (15.06) - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. tylko w kościele o 8.00, 10.00 i 18.00. Procesja po Mszy św. o 10.00. Odpust zupełny za udział w śpiewie Przed tak wielkim Sakramentem. Prosimy o przygotowanie ołtarzyków: I – przy kapliczce św. Jana Nepomucena – rodziców dzieci pierwszokomunijnych; II - przy kapliczce Trójcy Świętej - mieszkańców ulic:  Małkińskiej, Mostowej, Piaskowej i Leśnej oraz części ul. Nowej; III - przy krzyżu obok Urzędu Gminy - mieszkańców ulic: Szkolnej, Kolejowej, Towarowej, Polnej i części ul. Nowej; IV - przy organistówce - mieszkańców ulic: Wolności, Kościelnej, Nurskiej, Parkowej, Sadowej, Słonecznej, Pańskiej i Młynarskiej. Prosimy wszystkich Parafian o włączenie się w prace dekoracyjne! Do udziału w procesji zapraszamy dzieci – szczególnie z kl. III. W oktawie Bożego Ciała codziennie - po Mszy św. wieczornej - Nieszpory o Najśw. Sakramencie i procesja eucharystyczna.

5. Dzieci pierwszokomunijne mają w najbliższą sobotę swoje spotkanie dekanalne w sanktuarium w Łazówku. Początek o 10.00. Obowiązują stroje z I Komunii św.! Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00.

6. W najbliższym czasie księża z naszej parafii będą przeżywali kolejne rocznice swoich święceń: 13.06 – ks. Mariusz (8. r.), 15.06 – ks. Tomasz (32. r.), 18.06 – ks. Jarosław (12. r.) oraz wspierający nas ks. Paweł (6. r.). Pamiętajmy również o ks. Karolu, który 12.06 obchodzi 7. r. święceń. Pragniemy wspólnie dziękować za dar kapłaństwa w uroczystość odpustową św. Apostołów Piotra i Pawła. Dziękujemy z serca za codzienną  pamięć o nas przez Bogiem. Gorąco prosimy o modlitwę o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej – zwłaszcza z naszej kosowskiej wspólnoty!

7. Zapraszamy do nabycia kalendarza ściennego na 2018 r., przygotowanego przez nasze drohiczyńskie Seminarium, związanego tematycznie ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Cena: 5 zł/egz. Wspieramy w ten sposób funkcjonowanie Seminarium.

8. W przyszłą niedzielę w Sokołowie Podl. – z inicjatywy Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej – odbędzie się już po raz szóstyOgólnopolski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o 16.00 Mszą św. w konkatedrze, zakończy natomiast pod Sokołowskim Domem Kultury, gdzie przewidziane są świadectwa i występy artystyczne. Jest to pozytywna forma promocji wartości życia ludzkiego i etosu małżeństwa jako przymierza mężczyzny i kobiety. Zapraszamy w imieniu Organizatorów!