4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 maja 2017 r.

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem Idźcie i głoście. We środę, piątek i sobotę (10, 12 i 13.05) przypadają kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele.

 

2. Jutro liturgicznauroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

3. Jutro też obchodzimy 18. r. konsekracji ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. W modlitwie polećmy Bogu naszego Ordynariusza.

 

4. W najbliższą sobotę przypada 100. r. rozpoczęcia objawień fatimskich. Uroczystości diecezjalne odbędą się w Węgrowie. My również podejmujemy – jak co roku – nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i na procesję różańcową po mszy.

 

5. Przypominamy, że 13 maja jest wyjazd do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Węgrowie na diecezjalne czuwanie modlitewne członków Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych. Zapisać się można u P. Marii Zalewskiej i P. Dariusza Szymańczuka do 10 maja.

 

6. W następną niedzielę będą zbierane na tacę ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie. Przyjedzie do Kosowa Lackiego jeden z alumnów, by razem z nami się modlić i głosić Słowo Boże. Prosimy o hojność!

 

7. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych: w poniedziałek i czwartek o 16.00. Egzamin będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00Spotkania dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. we wtorek i piątek o 17.00.

 

8. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do Chrztu świętego na 14 maja. Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych w sobotę wyjątkowo (ze względu na nabożeństwo fatimskie) przed mszą wieczorną – o 17.30. Kandydatami na rodziców chrzestnych mogą być osoby, które ukończyły 16 lat, przyjęły sakrament bierzmowania, są ludźmi wierzącymi i żyją według katolickich zasad. Osoby spoza naszej parafii powinny dostarczyć zaświadczenie ze swojej parafii (stamtąd, gdzie aktualnie mieszkają).

 

9. Przypominamy o nabożeństwie majowym: w niedziele i uroczystości po Sumie, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do licznego udziału!

 

10. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Annie Wyszomierskiej i Michałowi Bogdańskiemu oraz Beacie Maliszewskiej i Maciejowi Mastalerczukowi – za kwiaty do dekoracji kościoła.

 

11. Poświęcenie pól w tym tygodniu (od poniedziałku do piątku o 15.30, w sobotę o 9.30):

- poniedziałek (08.05)- Grądy; Guty;

- wtorek (09.05)         - Rytele-Wszołki; Chruszczewka;

- środa (10.05)            - Nowa Wieś; Łomna;

- czwartek (11.05)      - Trzciniec Mały; Trzciniec Duży;

- piątek (12.05)           - Nowa Maliszewa i Stara Maliszewa; Dębe;

- sobota (13.05)          - Kosów-Hulidów, ul. Młynarska i Pańska; ul. Nowa, Polna, Kolejowa, Towarowa i przyległe.