2. NIEDZIELA WIELKANOCNA

czyli Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia 2017 r.

1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego łaska odpustu zupełnego związana jest z dobrą spowiedzią i przyjętą Komunią świętą. Należy też zadbać o praktyczne zaangażowanie w dzieła miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele charytatywne w parafii i diecezji. Przypominamy też, że – zgodnie z poleceniem ks. Biskupa – po wszystkich mszach zbieramy do puszek ofiary na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Syrii.

2. Wszystkich Parafian zapraszamy dzisiaj do kościoła na godz. 15.00 – na specjalne nabożeństwo sprawowane w Godzinie Miłosierdzia.

3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty, natomiast w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

4. W sobotę (29.04) przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Biblijny. Jest on zachętą do podjęcia systematycznej lektury Pisma świętego.

6. W poniedziałek i środę o 15.30 zapraszamy dzieci z kl. III na spotkanie w ramach przygotowań do I Komunii świętej.

7. Na potrzeby kościoła złożono w kancelarii parafialnej 250 zł. Bóg zapłać również za ofiary na renowację witraży (12.012 zł) składane przy poświęceniu pokarmów.

8. Dziękujemy Nowożeńcom – Państwu Katarzynie Domagale i Wojciechowi Łabeckiemu oraz Bożenie Trąbie i Waldemarowi Kosowskiemu – za kwiaty do dekoracji kościoła i za ofiarę złożoną na renowację witraży.

9. Dyrektor Szkoły Zawodowej w Kosowie Lackim prosi lokalnych pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem uczniów o kontakt ze szkołą – osobisty, telefoniczny lub przez pocztę elektroniczną.

10. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zaprasza w następną niedzielę (30.04) na II Kosowskie Spotkanie Kapel Weselnych. Początek o 15.00. W programie występy kapel i solistów oraz wspólna zabawa przy muzyce tradycyjnej.