5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2 kwietnia 2017 r.

1. Dzisiaj przypada 12. rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Wracajmy często do Jego nauk i przykładu gorliwego i pracowitego życia, prośmy też o wstawiennictwo w sprawach Kościoła i naszej Ojczyzny.

2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek (Godzina święta od 17.00) i I piątek miesiąca. Osoby, które już się wyspowiadały przy okazji rekolekcji parafialnych, nie muszą tego czynić powtórnie (chyba że popełniły grzech ciężki) – istotne w obchodzeniu pierwszych piątków jest uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św.! Księża mają w tym tygodniu bardzo ograniczone możliwości spowiadania, ponieważ będą tę posługę spełniać w parafiach, w których jeszcze będą się odbywały rekolekcje (Sterdyń, Ceranów i Sokołów Podlaski – Miłosierdzia Bożego).

3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Niech nikogo nie zabraknie na Mszy św. rozpoczynającej obchody Wielkiego Tygodnia! Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą i największą palmę wielkanocną po Eucharystii o godz. 10.00. Zapraszamy całe rodziny. Palmy poświęcimy również na innych mszach, ale nie będzie wtedy procesji.

4. Wraz ze zmianą czasu na letni i z przesunięciem godziny Mszy św. wieczornej na 18.00 zmieniły się też godziny nabożeństw wielkopostnych: Gorzkie żale odprawiane są we środę o 17.40, a Droga krzyżowa w piątek o 17.15.

5. Dzisiaj jeszcze można zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jutro od godz. 8.30 księża odwiedzą zapisane osoby:jeden ksiądz pojedzie do Grądów, Łomnej, Zalesia, Starego Ratyńca, Nowego Ratyńca i Telak, drugi zaś dotrze z posługą sakramentalną do potrzebujących w Tosiach, Żochach i Trzcińcu Małym. Od godz. 15.00 rozpoczną się odwiedziny chorych w Kosowie Lackim.

6. Przed trzema laty (29.03.2014 r.) decyzją Ojca Świętego Franciszka ks. biskup Tadeusz Pikus został mianowany ordynariuszem drohiczyńskim. Uroczysty ingres odbył się 25 maja. W naszych modlitwach polecajmy Bogu całe posługiwanie Ks. Bpa Tadeusza.

7. W miniony czwartek 78-osobowa grupa młodzieży przyjęła sakrament bierzmowania. Dziękujemy ks. Jarosławowi, który prowadził przygotowanie, a także wszystkim osobom, które pomogły godnie przeżyć tę ważną dla młodych ludzi chwilę.

8. Przed kościołem można jeszcze nabyć czekoladowe baranki wielkanocne. Ofiary (5 zł) składane przy tej okazji przeznaczone są na dzieła miłosierdzia Caritas.

9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z ul. Nurskiej im. Św. Józefa – 200 zł, KRK z ul. Nowej im Maryi Niepokalanej – 100 zł, KRK z ul. Kolejowej (zel. Alicja Żochowska) – 150 zł, ofiara indywidualna – 50 zł. W kancelarii parafialnejna potrzeby kościoła złożono 450 zł.