2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 marca 2017 r.

1. Dzisiaj zbieramy do puszek ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła. Cały dzień przeżywamy modlitewnie pod hasłem: Gdzie misjonarze – tam nadzieja. Możemy dołączyć do tego nasze dobrowolne ofiary i wyrzeczenia. To wielkie dzieło wspieramy też wysyłając SMS o treści MISJE na numer 72032.

2. Jutro (13.03) przypada 4. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Módlmy się, by mógł on – dzięki pomocy Ducha Świętego – jak najlepiej służyć Kościołowi.

3. We czwartek (16.03) po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza na adorację w duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II.

4. We wtorek (14.03) o godz. 14.45 – spotkanie kandydatów do bierzmowania, czyli młodzieży z II i III kl. gimnazjalnych.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 w sali parafialnej na plebanii – spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

6. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KRK z Albinowa i części ul. Leśnej – 200 zł, KRK z Łomnej – 130 zł, KRK z Zawad – 130 zł, KRK z Nowej Maliszewy – 140 zł.

7. W przyszłą niedzielę – jak co miesiąc – ofiary składane na tacę przeznaczona będą na renowację witraży oraz spłatę kredytu.

8. Podobnie jak w biegłych latach będziemy rozprowadzać w Wielkim Poście baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

9. Właścicieli psów prosimy o bezwzględne pozostawianie ich w domu! Okazuje się, że psy kręcące się przy kościele potrafią być niebezpieczne. Właściciel czworonoga zawsze jest odpowiedzialny za ewentualny incydent (pogryzienie, wypadek).

10. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji zbliżających się rekolekcji wielkopostnych (24-26 marca). Dokonajmy też refleksji nad osobistym przeżywaniem tego świętego czasu: czy mamy czas na gorliwszą modlitwę, czy podejmujemy dzieła miłosierdzia, czy stać nas na jakieś wyrzeczenia?