1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

5 marca 2017 r.

1. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na nabożeństwa odprawiane w kościele przez cały Wielki Post w następującym porządku:

- Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.15 (Msza św. bezpośrednio po nabożeństwie),

- Gorzkie żale we środę o 16.40 i w niedzielę po sumie.

Gorliwe i pełne uczestnictwo w tych nabożeństwach umożliwia nam uzyskanie odpustu zupełnego. Przy okazji uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. W sobotę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Ze względu na to, że uroczystość przypada w tym roku w 3. niedzielę Wielkiego Postu, będzie obchodzona dopiero w poniedziałek – 20 marca. Nowenna w dni powszednie będzie odmawiana pod koniec Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Sumie.

3. W przyszłą niedzielę, czyli w 2. niedzielę Wielkiego Postu, będą zbierane do puszek ofiary na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła. Modlitwie w intencji misji i misjonarzy będzie towarzyszyć hasło: Gdzie misjonarze – tam nadzieja. W akcję można też włączyć się wysyłając SMS o treści MISJE na numer 72032.

4. W następną niedzielę na Mszy św. o 10.00 uroczysty chrzest dzieci. Spotkanie z rodzicami i chrzestnymi w sobotę po mszy wieczornej w kancelarii parafialnej.

5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

6. We środę – w Dniu Kobiet – w naszych modlitwach polecimy łaskawości Bożej i opiece Matki Najśw. wszystkie niewiasty.

7. Przypominamy o skarbonkach wielkopostnych, gdzie składamy swój dar, przeznaczony na dzieła prowadzone przez Caritas. Przyniesiemy je do kościoła w Wielką Sobotę.

8. Jak co roku ogłaszamy konkurs na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Palmy muszą być wykonane własnoręcznie, najlepiej przy współpracy całej rodziny. Będą nagrody! Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową.

9. Na potrzeby naszej świątyni złożono w kancelarii parafialnej 100 zł. Bóg zapłać!

10.W Dniu Kobiet kosowskie liceum i szkoła zawodowa zapraszają wszystkie Panieo godz. 13.00 na halę sportową. W programie trening fitness pod kierunkiem wicemistrzyni Europy w karate, pokaz makijażu, usługi fryzjerskie... Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki.

11. W sklepie Robson są do nabycia płyty DVD z balu charytatywnego.

12. Policja zaprasza do zapoznania się z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na stronie internetowej www.policja.pl można dowiedzieć się o zagrożeniach, które występują na naszym terenie i w całej Polsce. Można również dodać swoje obserwacje, co pomoże lepiej przeciwdziałać ewentualnym wykroczeniom.